Лікарі львівської “швидкої” погрожують страйком через умови праці та зарплату

Лікарі висунули загалом п’ять вимог до керівництва області і сподіваються побачити дії влади до 1 березня.

Вчора, 11 лютого, відбулась зустріч працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з головою ЛОДА Олегом Синюткою та чиновниками обласної адміністрації. На зустріч прийшли близько 300 працівників «швидкої». Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів лікар невідкладних станів Степан Железняк.

Під час зустрічі медики висунули наступні вимоги:

  • підвищити заробітну плату (зараз водій швидкої отримує на руки 4 тисячі гривень, а лікар вищої категорії – 4100 грн);
  • зменшити кількість непрофільних викликів, аби швидка не їхала на температуру 37,1, а мала змогу вчасно прибути на екстрені виклики;
  • покращити умови праці, зокрема – забезпечити лікарів формою, що востаннє оновлювалась перед Євро-2012;
  • очистити адміністрацію від старих кадрів, передусім – звільнити керівницю львівської станції швидкої допомоги Наталію Поважук, про що медики говорили ще 2 роки тому.

«Ми зібрали 800 підписів за її звільнення. Ми розуміємо, що в одну мить людину не можна звільнити, але хочемо, щоб її принаймні усунули від керівної посади. Коли керівником був Володимир Похмурський, то вона ще поводилась тихо, а тепер знову протягує свою команду», – каже Степан Железняк.

Зазначимо, Володимир Похмурський звільнився з посади керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на початку 2019 року.

Лікар додає, що гостро стоїть питання з машинами швидкої допомоги, проте наразі його не порушували. За його словами, область послуговується статистикою на основі середнього арифметичного: якщо в районі за ніч 1-2 виклики «швидкої», а в місті – 10, то середня кількість викликів – 6.

«Минулого року закупили сім машин, дві передали місту, решту – в область. А тим часом старі газельки віджили своє, і кількість машин загалом не збільшилась. А ми обслуговуємо мільйонне місто, хоч влада і заперечує ці цифри, та ще 15-кілометрову зону навколо», – пояснює Степан Железняк.

Він каже, що під час розмови дійшли до того, що наприкінці лютого вимоги медиків розгляне сесія ЛОР.

«Ми дали час до 1 березня. Якщо не побачимо якихось конкретних дій, то будемо спочатку вдаватись до італійського страйку або в межах трудового законодавства припинятимемо роботу на 6 годин. У нас ще є козирі, про які ми наразі не говоримо, але які можуть зупинити роботу “швидкої” в усьому місті. Наразі ми не хочемо до цього вдаватись, бо розуміємо, що це призведе до багатьох смертей», – каже Степан Железняк.

Додамо, що італійський страйк – різке зниження працівниками темпу роботи через навмисне надто суворе дотримання посадових інструкцій та бюрократії. Також це може бути повне припинення роботи за умови перебування на робочому місці.

Повідомляє Твоє місто