Лебедям у Стрийському парку загрожує не мороз, а люди

0
772

У мережі інтернет виклали відео, на якому лебідка в Стрийському парку перебуває в поганому стані чи навіть уже нежива.

Відвідувачі у коментарях почали висловлювати припущення, що птах загинув від переохолодення. Чоловік, який знімав відео, також припустив, що пернатий не витримав холодної погоди.

Однак орнітологи стверджують, що лебеді здатні витримувати до 12 градусів морозу. Зоозахисник Орест Залипський каже: єдине, що може загрожувати лебедям у Стрийському парку – це годування відвідувачами птахів хлібом.

«Про низьку температуру – це міф. Лебеді можуть цілком нормально перебувати на морозі. Тим більше, в них там є водойма і все решта, що потрібно для зимівлі, для того, щоби не замерзнути. Лебідку могли перегодувати, бо в нас відвідувачі дуже люблять давати всім хлібчик, що для водоплавних птахів може мати навіть смертельні наслідки. Хліб взагалі не можна давати будь-яким птахам», – підсумував зоозахисник.

В.о. директора Стрийського парку Олена Мазурик запевнила, що з лебідкою нічого не сталося і вона зараз у задовільному стані:

«Ми її на деякий час забрали в приміщення, оскільки вона була перегодована, а вчора відпустили назад. Зараз птаха на озері. Почала добре їсти, рухатись і вже з сім’єю. Стан її задовільний. Інакша не буде, бо все ж таки мала травму. Вивела ця лебідка 5 ле6еденят».

Восени в Стрийський парк передали сім’ю лебедів, одна лебідка була з ушкодженою лапкою. Лапка хоч була пошкоджена – зрослася. У Стрийському парку кажуть, що не можуть птаха віддати чи відділити, бо вона загине з туги. Олена Мазурик також підтверджує – головне, щоби люди не загодовували хлібом.

«Ми вже мали двічі таку проблему. Рятували її від перегодовування. Вона людей не боїться і проводить з ними багато часу», – пяснила пані Олена.