Латвія планує штрафувати за носіння радянських і нацистських одностроїв

0
1343

Сейм Латвії схвалив у другому читанні поправки до законодавства, які передбачають штрафи за носіння форми тоталітарних режимів на громадських заходах.

Законодавці пропонують заборонити носіння одностроїв армій тоталітарних режимів під час всіх громадських заходів. Ідеться як про форму Червоної армії і НКВД, так і про форму нацистської Німеччини. На порушників чекає штраф: до 700 євро для фізичних осіб і до 7100 євро для юридичних.

Крім того, заборона стосується також публічної демонстрації нацистської свастики, символіки СС, серпа і молота, а також прапорів, гербів і гімнів Третього Райху та СРСР.

Автор поправок Едвінс Шноре стверджує, що “люди, одягнені у формений одяг Червоної армії і НКВД, вчинили злочини проти громадян Латвії, в тому числі геноцид, депортації і вбивства”.

“Людям потрібно зрозуміти, що носити нацистську чи радянську форму і символіку на публічних заходах в нашій країні є неприпустимим”, – заявив раніше на засіданні Комісії з прав людини і суспільних справ представник KPV LV Артус Кайміньш.

Нагадаємо, ЄСПЛ визнав радянські репресії проти антикомуністичного руху в Литві геноцидом.

Вільнюський окружний суд заочно засудив 67 колишніх радянських посадових осіб за воєнні злочини і злочини проти людяності під час захоплення Вільнюської телевежі в січні 1991 року.