Кива назвав Львівщину колискою фашизму: нардепи з Львівщини звернулися з заявою в СБУ

0
2939

Парламентськв група “Львівщина” звернулася до Служби безпеки України, а також офісу генпрокурора з проханням дати правову оцінку скандальним заявам нардепа Іллі Киви. Зокрема, й через те, що він назвав Львівську область “колискою українського фашизму”.

Звернення оприлюднив народний депутат Євген Петруняк (фракція “Слуги народу”) в Facebook, передає “Цинічний Львів”.

“Ми, народні депутати України з групи “Львівщина”, звертаємося до Служби Безпеки України та Офісу Генерального прокурора України дати правову оцінку заявам народного депутата Іллі Киви. Також закликаємо голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і президента України Володимира Зеленського дати публічну політичну оцінку подібним висловлюванням”, – йдеться у зверненні, яке підписали 17 парламентарів.

За їхніми словами, Ківа повторив тезу сталінської пропаганди, що стала сьогодні інструментом війни, яку Путін розв’язав проти України – пропаганди за своєю суттю людиноненависницької, тоталітарної та глибоко українофобської.

“У 30-50-х роках минулого століття формулювання про “український фашизм” стали своєрідним виправданням комуністичного геноциду проти українського народу. Сьогодні подібні ярлики прямо служать інтересам Кремля, бо з їх допомогою вороги України намагаються розпалити ненависть між українцями, поділити нас на регіональній та етнічній основі”, – підкреслюють депутати.

Вони додали, що “прихильникам Сталіна і Путіна не місце в незалежній, європейській, демократичній Україні”.

Сам Кива вже відреагував на заяву своїх колег.

“Так, я ненавиджу фашизм і завжди буду з ним боротися і з будь-якими його проявами! Тільки це не мене перевіряти потрібно, а тих послідовників нацизму, які зараз, втративши страх, все більше спотворюючи історію, отруюють свідомість підростаючого покоління українців, несучи розкол країні”, – написав він у Facebook.