Кропивницький задихається від смороду: ймовірна причина – отрута

0
710

Жителі Кропивницького задихаються від специфічного запаху, що стоїть на вулицях і навіть в оселях. Аби врятуватись від смороду, в будинках наглухо зачиняють вікна, і на вулиці не виходять.

На дитячих майданчиках незвично порожньо і тихо, вінка і двері багатоповерхівок зачинені наглухо. На вулицю люди виходять лише, коли вкрай необхідно.

“Сморід стоїть нестерпний, виходиш – просто задихаєшся. Дитина йде – “мама, смердить”. У квартирі не можна навіть відкрити балкон, вікна. Воно все смердить”, – каже кропивничанка Лідія Тарапата.

“Дитину не виводили вже дня чотири. Куди виходити – сморід такий!” – ділиться інший мешканець міста Сергій Ткач.

“В кого астма, люди задихаються. Кашель і все. Тому що смердить нестерпно. З кожним днем все гірше”, – зазначає місцева мешканка Марина Баранова.

Кілька днів поспіль посадовці міської ради шукали, звідки сморід.  Ймовірна причина смороду, від якого четвертий день задихається все місто, – це те, що фермери почали підживлювати поля курячим послідом.

Жодних порушень у своїх діях аграрії не бачать. Мовляв, купують послід на птахофабриках по 50 гривень за тонну і замість шкідливих хімікатів вносять у ґрунти.

“Роблю, для того, щоб наші українські чорноземи залишалися чорноземами, для того, щоб земля була родючою. Це не те, що я так хочу, а це правильно! Так треба робити! Воно cмердить, ну зрозуміло, що смердить, – ну що я можу зробити”, – бідкається фермер Андрій Таровик.

В екологічній інспекції підтверджують –  шкоди довкіллю таке підживлення полів не завдає, навіть навпаки.  А от чи безпечно цим дихати, мають з‘ясувати фахівці лабораторного центру, які саме відбирають зразки повітря по місту, аби визначити концентрацію шкідливих речовин.

Поки чекають на результати аналізів, посадовці рекомендують фермерам  обробляти поля лише в ті дні, коли зміниться напрямок вітру і усю смердоту не нестиме в місто.