Конституційний суд завершив публічний розгляд справи про розпуск ВР

0
399

Конституційний Суд завершив публічну частину розгляду справи щодо розпуску Верховної Ради. Засідання тривало 8 годин з перервами, з 10 ранку до 18 вечора.

Про завершення розгляду повідомила голова КС Наталя Шаптала, інформує “УП”.

“Конституційний Суд не завершив свою работу, він переходить працювати в закриту частину пленарного засідання для прийняття і ухвалення рішення в цій справі”, – наголосила Шаптала.

Остаточне рішення у справі буде опубліковано на офіційному сайті суду. Провадження у цій справі позначене як невідкладне. Згідно з законом на розгляд піде місяць часу.

У суді виступив сам глава держави, його представник у КС Федір Веніславський, а також представники нардепів, які поскаржились на рішення президента і представник Ради у КС Анатолій Селіванов.

Окрім власних промов, вони також відповідали на питання одне одного і суддів.

Члени Конституційного суду, серед іншого, звернули увагу, що Верховна Рада не надала поіменний склад коаліції, відсутність якої нібито є підставою для розпуску парламенту.

Представник ВР на прохання суддів пообіцяв, що намагатиметься знайти цей список.

Також судді питали представника Зеленського про те, чому в указі відсутня конкретні підстави розпуску. Той зазначив, що законодавство не вимагає мотивувати укази президента.

Представник Зеленського, Веніславський, крім того, говорив, що коаліція у Раді відсутня з 29 березня 2016 року, і що про це нібито заявляли і представники фракцій, і попередній президент Петро Порошенко.

Веніславський стверджував, що коаліція не подавала кандидатури на посади міністрів під час формування уряду Володимира Гройсмана та не підтримала більшістю жоден законопроект, внесений Кабміном. У Зеленського вважають, що це свідчить про відсутність коаліції.

Водночас, депутати, які вважають указ президента неконституційним, говорили, що він порушив право громадян обирати депутатів на 5 років і право депутатів створити нову коаліцію.

Також Олег Купрієнко з “Радикальної партії” стверджував, що навіть після виходу з коаліції трьох фракцій (74 депутатів), там все одно залишилась необхідна більшість (228 депутатів), бо до складу коаліції входили також позафракційні нардепи.

Водночас, у Зеленського заперечують, що позафракційні депутати можуть утворювати коаліцію.