«Коли у неї почалась задишка, порадили пити заспокійливе»: у Львові медиків звинувачують у смерті жінки від Covid-19, залучено поліцію

0
1312

52-річна львів’янка Леся Мельник стала сьомою жертвою коронавірусної інфекції у Львові. Жінка померла 16 квітня в Львівській обласній інфекційній лікарні. Син Лесі Мельник переконаний, що лікарі занадто пізно виявили у його матері Covid-19 і саме це могло призвести до її смерті.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” посилаючись на “5 канал”.

Медики першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева, де розпочинала своє лікування жінка, переконують, що робили у цій ситуації все, що могли. А поліція уже почала своє розслідування.

52-річна Леся Мельник працювала швеєю на фабриці «Грін коттон груп» у Львові. В кінці березня вона стала погано себе почувати і викликала додому сімейну лікарку. Після огляду лікарка повідомила, що у неї починається запалення легень, тому скерувала жінку у першу міську клінічну лікарню на обстеження.

«Там їй зробили експрес-тест на коронавірус, який показав негативний результат. Зробили рентген і сказали, що є обструктивний бронхіт. ПЛР-тест робити лікарі відмовились», – стверджує її син Юрій Мельник.

Жінка лежала в лікарні чотири дні, однак її стан не покращувався. За словами Юрія Мельника, родичі неодноразово просили медиків зробити їй ПЛР-тест, однак ті відмовлялись.

«Казали, що немає необхідності, що експрес-тест показав негативний результат, заспокоювали. Потім мені казали, що у них не було дозволу робити ПЛР-тест. Коли у неї почалась задишка, то сказали, що це паніка і порадили випити заспокійливе», – розповідає син померлої жінки.

Тим часом у рідних Лесі Мельник також почали проявлятись симптоми коронавірусної інфекції. У Юрія, його дружини та їхнього 4-річного сина почалась гіркота у роті, зник нюх. У Юрія почався сухий кашель, а в дружини піднялась температура.

«У п’ятницю [3 квітня] я звернувся на гарячу лінію МОЗ і пояснив ситуацію. Мама тоді вже була під кисневою маскою. Через годину мені передзвонили з лікарні і сказали, що не все так страшно. Потім зателефонували знову і сказали, що перевозять її в інфекційну лікарню. Я вже тоді приїхав на місце. Коли вони її вивезли на візку, бо йти самостійно вже не могла, то коридорі лікарні взяли ПЛР-мазок», – розповідає Юрій Мельник.

В інфекційній лікарні у Лесі Мельник з’явилися ускладення з нирками, загальний стан також не покращувався. Останні дні жінка провела на апараті ШВЛ, а 16 квітня померла.

«Ця жінка страждала на хронічне обструктивне захворювання легень»

За словами Юрія Мельника, позитивний результат ПЛР-тесту медики отримали лише 6 квітня, коли його матір уже три дні лежала в інфекційній лікарні. Попри це на офіційному сайті Львівської міськради повідомлялось, що ПЛР-тест підтвердив коронавірус у жінки ще 3 квітня.

Спочатку ту ж інформацію  підтвердила лікуюча лікарка Лесі Мельник Ірина Гіщинська.

«31 березня ми взяли в неї ПЛР-мазок і було призначене відповідне лікування. Скаржилася вона на підвищення температури до 38,5-39 градусів, задишку, кашель, загальну слабість. До поступлення [у лікарню] хворіла вдома близько півтора тижня. Вона проходила курс лікування, 3 квітня ми отримали позитивний результат ПЛР-тесту і відразу ж перевели в інфекційну лікарню», – розповіла Гіщинська.

Втім, головна лікарка першої міської клінічної лікарні Джаваіра Джафарова заявила, що насправді мазок на ПЛР-тест у пацієнтки взяли 3 квітня, а не 31 березня, як каже Гіщинська.

«Ми зробили ПЛР-тест 3 квітня. Може, вона переплутала. В неї, знаєте, скільки хворих? Могла і наплутати», – заявила Джаваіра Джафарова.

Уже під час повторної розмови із Ірина Гіщинська заявила, що не пам’ятає точної дати, коли брала у Лесі Мельник мазок на ПЛР-тест.

«У мене відділені є дуже багато пацієнтів. І точні дати я фізично не спроможна запам’ятати», – сказала Гіщинська.

Джафарова своєю чергою переконана, що Леся Мельник отримала у лікарні усю необхідну допомогу, а її смерть ніяк не пов’язана із тим, коли саме їй зробили тест на Covid-19.

«Ця жінка страждала на хронічне обструктивне захворювання легень. А ви знаєте, що дуже погано попереносить захворювання люди, у яких є складні супутні захворювання. Вона мала часто раніше хронічні бронхіти, мала торік пневмонію. Коли вона до нас надійшла, то одразу отримала повний курс лікування. Потім ми перевели її в інфекційну лікарню, де вона два тижні лежала», – розповідає Джаваіра Джафарова.

На початку квітня Covid-19 діагностували усій сім’ї Юрія Мельника, їх поклали у інфекційну лікарню і після успішного лікування виписали. За словами Юрія Мельника, його матір встигла заразити коронавірусом кількох пацієнтів, з якими лежала у першій міській лікарні. Однак у самій лікарні це заперечують.

«У тих пацієнтів, з якими вона перебувала у відділенні, тести були негативні, а в палаті вона була одна», – заявила лікуюча лікарка Лесі Мельник Ірина Гіщинська.

Юрій Мельник звернувся із заявою про злочин у Личаківський відділ поліції. Як повідомили  у поліції, правоохоронці уже відкрили кримінальне провадження за ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником). Ведеться розслідування.

Джаваіра Джафарова каже, що у першій міській лікарні чекають на правоохоронців, бо вважають свої дії у ситуації із 52-річною пацієнткою правильними.

«Я дуже чекаю на слідчого, щоб він прийшов і з’ясував нарешті правду», – стверджує лікарка.

7 травня Юрій Мельник написав звернення в міністерство охорони здоров’я, де просить покарати винних у смерті матері та виплатити йому грошову компенсацію.