Коли потрібно приймати аспірин кардіо?

0
272

Кожний з нас страється дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких і рідних. Тому ми завжди хочемо придбати найякісніші лікарські препарати. Але часто не знаючи протипоказань препаратів та процедури лікування ми часто купляємо не ті препарати. Тому впершу чергу чим приймати будь-які ліки потрібно проконсультуватися з лікарем.

При яких захворюваннях приймають аспірин кардіо?

Аспірин Кардіо один з популярних лікарських засобів у нас час. Він перешкоджає склеюванню тромбоцитів, саме цю властивість аспірину використовують для профілактики захворювань, що супроводжуються утворенням тромбів. Це такі захворювання як варикозне розширення вен, стенокардія, гіпертонічна хвороба, інсульт, інфаркт міокарда. Препарат використовують саме для профілактики ускладнень, тобто він здатний розріджувати кров.

Побічна дія аспірину

В аспірину, як і у всіх протизапальних препаратів, існує важлива побічна дія – це розвиток запальних змін у шлунку, утворення виразок ШКТ, а після тривалого застосування існує загроза шлункових кровотеч. Слід зазначити, що у час налагоджений випуск кишково-розчинного аспірину, ліки знаходяться в оболонці, які розчиняються ферментами шлунка і починаютьрп перетравлюватися лише у кишечнику, де дію аспірину менш небезпечна. Такі аспірини придатні для всіх, і навіть людей, які не переносять цей лікарський препарат. Вони можуть призначатися пацієнтам, які страждають на ерозивний гастрит, виразкову хворобу, але поза загостренням. Приймати капсулу або таблетку необхідно не розжовуючи та не розламуючи.

Коли не потрібно приймати аспірин?

За яких умов не потрібно приймати аспірин:

  • За високого артеріального тиску.Тому що його прийом може збільшити ризик виникнення геморагічного інсульту. За наявності гіпертонії приймати аспірин потрібно лише тоді, коли досягнуто адекватного контролю артеріального тиску.
  •  При підозрі на інсульт. Якщо ми маємо справу з підозрою на інсульт (у людини раптово розвинулися сильна слабкість у руці або нозі, мовні, рухові порушення, опущений куточок рота, тощо), у жодному разі в даній ситуації не можна давати аспірин. Все, що потрібно зробити, якщо Ви підозрюєте у людини інсульт – це вкласти його в горизонтальне положення, постаратися заспокоїти і якнайшвидше викликати швидку допомогу.

Якщо Ви вирішили серйозно зайнятися своїм здоров’ям, дізнатися, які заходи щодо профілактики серцево-судинних захворювань Вам необхідно вжити, краще звернутися до терапевта або кардіолога. Лікар призначить Вам необхідні аналізи, електрокардіограму та інші необхідні обстеження, виміряє артеріальний тиск, виявить, чи є у Вас будь-які фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань, розрахує Ваш серцево-судинний ризик і на підставі цього дасть необхідні рекомендації щодо профілактичних заходів.

Додамо, що найголовніше, що доводиться говорити найчастіше всім людям — це про зміну способу життя. Відмова від куріння, нормалізація маси тіла, регулярні аеробні фізичні навантаження (ходьба щонайменше 30 хвилин на день), дієта з обмеженням тваринних жирів – це основні заходи, без яких профілактика серцево-судинних захворювань вважатиметься як мінімум неповноцінною, як максимум – неефективною.