Коли готуватися до вступу дитини у дитячий садок?

0
288

Вважають, що планувати відвідування дитячого садка потрібно задовго до початку цього періоду. Одні батьки шукають відповідний заклад ще до народження малюка, інші починають цікавитися цим питанням пізніше. Але коли настає цей важливий час?

Чому потрібно планувати відвідування дитсадка?

Основна причина, яка мотивує батьків вдаватися до раннього планування – обмежена кількість місць. Це зумовлено тим, що у приватному дитсадку формуються невеликі групи та кількість претендентів більша. У хороших дитсадках і зовсім місця можуть бути заброньовані на кілька років уперед. Якщо поблизу є гідний варіант — цікавитися ним потрібно заздалегідь, щоб на момент початку нового етапу у вас були варіанти. Це дозволить:

  1. Вибрати хороший дитсадок – дитина проходить співбесіду, результати якої дозволяють визначити рівень знань з метою підбору оптимальної групи.

  2. Не обмежувати себе, маючи кілька варіантів, не треба задовольнятися тим, що залишилося.

  3. Прислухатися до дитини – не потрібно змушувати малюка ходити до обраного дитсадка, якщо перше ознайомче відвідування призвело до того, що йому не хочеться повертатися. У запасі є варіанти, які можна розглянути.

Так, приватний дитсадок має групи, де дітки можуть перебувати з 1,6 років. Найчастіше батьки не поспішають, віддаючи малюка в садок лише в 3 роки. З цього можна дійти висновку, що починати шукати потрібний варіант необхідно від народження і по досягненню 1-2 років.

Якщо є сад – чи потрібно готувати дитину заздалегідь?

Коли питання з дитсадком вирішено і за малюком закріплене місце у групі — не привід розслаблятися. Підготовка дитини до нового життєвого етапу теж важлива, оскільки їй потрібно:

  • адаптуватися до життя без батьків та близьких людей – діти та вихователі є чужими людьми, до яких належить звикнути;

  • навчитися жити за розкладом – у саду ігри, харчування, відпочинок та навчання відбуваються у вказаний час, а не коли хочеться;

  • звикнути до самостійного обслуговування себе — навіть у невеликих групах вихователь який завжди може відразу виконати прохання дитини;

  • звикнути вчитися – в режим включені розвиваючі заняття, які вимагають усидливості, уважності, ініціативності та відповідальності.

Якщо малюка вчасно не соціалізувати і не привчити до садкового режиму, відвідування саду виявиться стресовим. Примхи, небажання, сльози та істерики — все це заважатиме його розвитку. Як результат, можуть знадобитися додаткові заняття, щоб наздогнати однолітків.