Кінець епохи: журнал “Барвінок” припиняє свою роботу

0
671

Один із найстаріших українських журналів “Барвінок” перестане видаватися.

“Ваші стривожені дзвінки, E-mail з приводу майбутнього “Барвінку”, дуже бентежать нас. Нам самим невимовно сумно і важко, та пояснюємо все як є. Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книжок, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: “До побачення”, – повідомила редакція “Барвінку” в останньому червневому випуску.

Журнал було засновано в 1928 році у Харкові. Тоді його назвою було “Жовтеня”. На час війни його видання було припинено, і аж у 1945 друкопис відновився вже із новою назвою та новим центром – у Києві почав виходити “Барвінок”. З 1950 по 1998 він дублювався російською мовою.

“Барвінок” був єдиним періодичним виданням для дітей, який друкувався українською аж до 1990 року. Його заслугою є популяризація солов’їної та поява нових талановитих письменників, які зростали, читаючи журнал.