“Кількість хворих на коронавірус в Україні може зрости до 9 тис.”, – МОЗ

0
394

В Україні щодня зростає кількість випадків коронавірусу. За словами керівника офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, найближчими місяцями кількість випадків може перевищити 5 тисяч і складе від 7 до 9 тисяч випадків на день.

Про це пише “Твоє місто”, передає “Цинічний Львів”.

“В Україні досі спостерігається передача вірусу в громадах. Ми не звузили передачу до кластерного поширення (через соціальні зв’язки: сім’я, клас у школі, працівники одного відділу – ред.), до якого йде багато країн Європи. З наших досліджень знаємо, що лише кожна четверта особа регулярно миє руки і також бачимо, що кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції. Крім того, більше 40% осіб досі відвідують масові заходи”, – каже Ярно Хабіхт.

Україна обрала правильний шлях – адаптивний карантин. Закривати на карантин усю країну не потрібно. Варто шукати можливості, щоб школи працювали, бізнес продовжував функціонувати, і водночас, щоб особи, які мають коронавірус, могли отримати лікування у лікарнях або вдома, адже 80% людей можуть лікуватися і отримувати догляд вдома.

Водночас, зростання кількості випадків треба тримати під контролем – воно не повинно бути надто швидким. Також вартувало б збільшити кількість тестувань, у тому числі серед контактних.

Крім цього, він додав, що вакцина в Україні може бути доступна у другій половині 2021 року для людей з груп ризику.

“Ми маємо понад 200 експериментальних вакцин, які знаходяться на різній стадії розвитку в лабораторіях або на різних типах випробувань. І з них вже 8 вакцин, які перебувають у третій фазі клінічних випробувань, і ще одну вакцину зараз розглядаємо. Тож насправді ми маємо 9 вакцин, котрі до кінця грудня 2020 року мають показати результати, які ми зможемо розпочати вивчати. Отож,  якщо все вдаватиметься добре, то вакцина в Україні може бути наявна в другій половині 2021 року для людей з уразливих груп населення”, – сказав Ярно Хабіхт.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, Шмигаль розповів, як можна зупинити другу хвилю коронавірусу в Україні.