Керівництво Львівської області та районів потай збиралося обговорити об’єднання ОТГ, – активіст

0
5749

7 жовтня у Львівській обласній раді відбулося засідання Асоціації місцевих рад Львівщини, на якому керівництво області та районів обговорювало проєкт нового перспективного плану об’єднання ОТГ.

Про це повідомляє активіст Віталій Горбатенко у групі Комітет захисту прав громад у facebook.

Як зазначається у повідомленні, прес-анонсу про засідання асоціації не було ні на сайті Львівської облради, ні на сайті Львівської ОДА: “За “доброю традицією”, яку започаткувала ще попередня влада, а теперішня продовжує, такі речі проводяться кулуарно, потай від громадськості, журналістів та представників територіальних громад. Теперішнє керівництво обласної ради, яке демонструвало “стовідсоткову опозицію” до центрального уряду схоже, що уже дуже добре порозумілося”.

На думку громадського діяча, обласна рада не готова захищати право громад на місцеве самоврядування.

“Пригадуємо, як ще нещодавно в обласній раді знімали політичні ролики з дітьми, якими прикривалися для нібито благородної справи повернути “гроші громадам”. Проте, коли мова зайшла про недолугий проєкт нового перспективного плану Львівщини, а саме про захист прав громад на місцеве самоврядування, то тут депутатська більшість на чолі з головою облради уже розводить руками – мовляв, не в змозі нічого зробити. Голова облради, “представляючи” спільні інтереси територіальних громад області, пропонує головам районних рад їхати до Києва у штаб-квартиру Мінрегіону і там захищати свої права. А тут на Львівщині пропонується конструктивно нарізати ОТГ”, – обурюється Віталій Горбатенко.

Також на засіданні стало відомо, що певні обговорення з ініціативи Львівської ОДА щодо об`єднання ОТГ були проведені у Кам`янка-Бузькому районі. Такі заходи керівництво Львівської ОДА буде проводити у всіх районах.