КБ “Південне” перейде на неповний робочий тиждень та скоротить штат

0
301

Як стало відомо з наказу по підприємству No 1094 від 26 червня, оприлюдненого виданням “Відкритий” з посиланням на власні джерела, 1-го серпня КБ “Південне” (КБ Южное) завершує простій і повертається до роботи, однак, у режимі неповного (триденного) робочого тижня.

Нагадаємо, що флагман української ракетно-космічної галузі простоює з весни поточного року. Наприкінці березня в рамках боротьби з епідемій covid 19 гендиректор КБ Олександр Дегтярьов підписав наказ про введення на підприємстві режиму простою та перехід більшості співробітників на віддалену роботу.

В червні, незважаючи на значне послаблення карантину в Україні, простій був продовжений, що викликало хвилю обурення в 5 тисячному колективі. На керівництво посипалися звинувачення в спробі приховати за необхідністю карантинних заходів реальну причину простою, – відсутність замовлень. Натомість всім незадоволеним працівникам, за їх словами, було запропоновано написати заяву на відпустку або за власним бажанням.

В КБ “Південне” дійсно катастрофічна ситуація з замовленнями, і як наслідок, з виплатами зарплати. Підприємство не перший рікт римається на плаву за рахунок держдотацій і старого багажу винаходів, в той час як нові розробки залишаються незатребуваними, як на міжнародному, так і вітчизняному ринку.

Ситуація ускладнюється з кожним роком і ризикує обернутися крахом для підприємства. За поки що непідтвердженою інформацією, після введення “триденки” вже восени “Південне” можуть торкнутисямасові скорочення.