“Катували та тягнули за геніталії, щоб зізнався у вбивстві”: двоє поліцейських змушували невинного зізнатись у вбивстві

0
5830

Працівники поліції розслідували вбивство, що сталось в одному з сіл Харківщини. Вони вирішили визначити виним товариша померлого. Поліцейські не мали достатніх доказів, але хотіли швидше розкрити злочин.

Про це повідомляє ДБР.

Правоохоронці зайшли до будинку 61-річного чоловіка, який на той момент спав. Вони одразу почали його бити та душити дерев’яною палицею. Вимагали зізнатися у вбивстві. Далі одягли кайданки та відвезли до відділку, де катування продовжилося. Понад годину правоохоронці били чоловіка пластиковою пляшкою з водою по голові. А заступник начальника відділу поліції не обмежився побиттям – він одягнув гумові рукавички та почав здавлювати й відтягувати геніталії потерпілому. Не витримавши катувань, чоловік взяв на себе провину за вбивство товариша.. Для прикриття свого злочину поліцейські залучили судово-медичного експерта, який провів дослідження і «не виявив» у потерпілого тілесних ушкоджень.

Слідчі Теруправління ДБР у Полтаві завершили розслідування стосовно заступника начальника одного з відділів поліції Харківщини та оперуповноваженого сектору кримінальної поліції, які зі збоченнями катували чоловіка. Обвинувальні акти направлено до суду.

Таким чином двоє правоохоронців обвинувачуються у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України). Їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

Завідувач районного бюро судово-медичної експертизи обвинувачується у наданні завідомо неправдивого висновку органу досудового розслідування, поєднаному з обвинуваченням у тяжкому злочині (ч. 2 ст. 384 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.