Катували та топили в морі: у Криму випустили українського політв’язня

1
628

Олександра Сташенка, якого раніше російські спецслужби викрали та засудили в анексованому РФ Криму, відпустили за умовно-достроковим звільненням на волю. Нині чоловік перебуває вже в Харкові. 

Про це повідомили в Представництві президента України в Автономній Республіці Крим.

“Постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич зустрівся зі звільненим політв’язнем Кремля харків’янином Олександром Стешенком, який був затриманий у квітні 2018 року окупаційною владою Криму та незаконно засуджений до двох років позбавлення волі нібито за підпал будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва”, – ідеться в повідомленні.

Додається, що “Антон Кориневич висловив сподівання, що правоохоронні органи Автономної Республіки Крим дадуть належну правову оцінку порушенням прав людини та воєнним злочинам, вчиненим окупаційною владою на території тимчасово окупованого Криму”.

Нагадаємо, про зникнення Олександра Стешенка стало відомо 12 квітня 2018 року – від правозахисників, до яких звернулась родина затриманого. Мати Олександра поскаржилася, що її син був затриманий прикордонниками РФ на КПВВ “Чонгар”. За даними, отриманими від матері, Олександр їхав до Криму до знайомої, яку знає вже тривалий час. Раніше знайома проживала в Харкові, мати зниклого не підозрює подругу сина.

Майже через два тижні Олександра Стешенка знайшли у СІЗО Сімферополя. Але 24 квітня його вивезли із спецприймальника в Сімферополі в невідомому напрямку. Пізніше адвокат Айдер Азаматов повідомив про викрадення харків’янина.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що Стешенка катували і змусили дати потрібні для ФСБ свідчення.

“Його катували просто нескінченно. Його топили в морі багато разів, щоб просто зламати його. Потім через деякий час, коли він дав ФСБ потрібні свідчення, його змусили зателефонувати близьким людям і відмовитися від тих адвокатів, завдяки яким ми отримали хоч якусь інформацію про те, де і в якій ситуації він перебуває”, – розповів Чубаров.

Згодом так званий Центральний районний суд в окупованому Сімферополі засудив харків’янина Олександра Стешенка до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Стешенка визнали винним у підпалі будинку російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва. Окупанти стверджували, що під час слідства Стешенко повністю визнав свою провину і клопотав про особливий порядок судового розгляду. Тому кримінальне переслідування стосовно Стешенка в частині здійснення ще одного злочину (частина 2 статті 282.1 КК Росії – створення екстремістського співтовариства) припинено у зв’язку з дійовим каяттям.