“Йтиметься про ув’язнення”:голова СБУ розповів, як можуть покарати Федину та Звіробій

1
3286

Справа через висловлювання народної депутатки від “Європейської солідарності” Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій може мати найближчим часом продовження. У разі, якщо їхні погрози на адресу президента будуть доведені спеціальною експертизою, їм загрожуватиме тюремне ув’язнення. 

Про це розповів в інтерв’ю “Главкому” очільник Служби безпеки України Іван Баканов.

“Я вважаю, ця справа матиме продовження найближчим часом. Кримінальний кодекс усе чітко визначає: якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення. Наскільки мені відомо, кримінальне провадження відкрите, я думаю, відповідна експертиза призначена”, – прокоментував він.

За його словами, вслід за ГПУ і ДБР, Служба безпеки теж відкрила відповідне провадження. Разом з тим, Баканов зауважив, що над політиками жартують в усьому світі, втім в українському законодавстві немає чітко прописаної відповідальності за неповагу до особи президента.

“Взагалі це питання до культури наших політиків. Не тільки Федина у цьому питанні “засвітилась”. Ми повинні поважати інститут президента, будь-який державний інститут. Ми зараз не говоримо про гумор – увесь світ жартує над політиками, у цьому нічого такого немає. Але, наприклад, у законодавстві Німеччини є чітка відповідальність за такі речі. В українському – немає. Якщо ми зараз ініціюватимемо відповідні зміни до законодавства, нас розкритикують”, – підсумував Баканов.