“Його розтерзане тіло прошите металом осколків”: під Волновахою загинув військовий капелан з Львівщини (ФОТО)

0
1452
Ієромонах Платон, насельник Свято-Введенського чоловічого монастиря села Чуква Самбірського району загинув 11 березня.

Про це йдеться у Facebook Самбірської міської ради.

«Будучи монахом монастиря у цей нелегкий час з благословення священноначалія він ніс послух військового капелана на Сході України», – йдеться в повідомленні.

З початком війни на сході України нашим воїнам необхідно було мати духівника, капелана. І він одразу погодився. Адже та земля для нього була не чужа, він виріс у тих краях. Йому казали, що це лише на три місяці. П’ять років Платон провів там. І не хотів повертатися.
“Лежить перед нами велет двохметровий. Козак. За усі ці роки він не поспішав отримати статус учасника бойових дій (отримав його аж у 2020 р.), не збудував палаців, не купив авто. Мав лише любов у серці, любов до воїнів, які горнулися до нього,”- відзначив єпископ Білогородський Іоан (Швець), вікарій Київської Митрополії ПЦУ.
За час служби отримав важке поранення, та чудом вижив. Йому радили повергутися, мовляв це поганий знак. Та він не зупинився.
“Його розтерзане тіло прошите металом осколків. Він не мав ілюзій, а сприймав реальність такою, якою вона є, – згадують про нього отці. – А якось прислав відео, як на Великдень солдати вишикувалися і виставили пасочки і крашанки. Він тоді так натхненно співав Христос Воскрес…”
Для матері він був єдиним сином. І коли їй повідомили про його загибель, вона відповіла, що серцем відчула, що його більше немає.
Ворожий снаряд забрав життя капелана. Тиждень він лежав у снігах під Волновахою. Бо не вдавалося забрати тіло.
Платон хотів до старості прожити у монастирі, але не дожив. Залишився вічно молодим, 44-річним.
“Цей вільний козак є взірцем того, як треба жити і любити рідну землю. Він був відкритим і щирим. З великим серцем, – сказав друг загиблого, теж капелан.- Платон є багатством нашої церкви, нашої країни. Ми щасливі, що знали його. Тепер
для нього настає відповідальний час, коли має стати перед Богом, як священик, як монах. Ми ж маємо завжди пам’ятати, що життя є скороминучим”.
Серед отриманих ієромонахом Платоном відзнак: відзнака Президента України «За участь у антитерористичній операції», медаль від Патріарха Філарета «ЗА ЖЕРТОВНІСТЬ І ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ», почесний нагрудний знак начальника Генерального Штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ».