Ізраїльське посольство назвало голову ОУН Андрія Мельника “пособником нацизму”

0
795

Посольство Держави Ізраїль в Україні оприлюднило ноту протесту з приводу відзначення в Україні пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році. Низку визначних історичних постатей України названо «посібниками нацизму». У «чорний список», зокрема, занесено Голову ОУН полковника Андрія Мельника.

Про це повідомив теперішній голова ОУН Богдан Червак на своїй сторінці у facebook.

“Як на мене, це не тільки безпрецедентне втручання Ізраїлю у внутрішні справи України, а відверта зневага української нації. Україні плюнули в обличчя. Не уявляю, щоб українцям колись прийшло в голову складати «чорні списки» для держави Ізраїль. Хоч, правду кажучи, кандидатури крутяться в голові і такий «список» може виявитися довжелезним. Фактично, посольство держави Ізраїль вчиняє у гірших традиціях комуністичної, радянської і московської пропаганди, яка всупереч історичним фактам паплюжила і паплюжить наших героїв”, – прокоментував націоналіст.

Як зауважив голова ОУН, у 1991 році Україна відновила свою державність, за яку боролася ОУН під проводом Андрія Мельника, в’язня Заксенхаузена: “Від рук нацистів загинули визначні діячі ОУН Олена Теліга і Олег Ольжич, сотні учасників Похідних груп ОУН, пам’ять про яких зберігає Бабин Яр. Як сміють панове із посольства зневажати наших героїв, хто вам дав таке право?
Побачимо як українська влада відреагує на цю дикість і відверте хамство”.

На думку Богдана Червака правильною буде ситуація, коли Посольство держави Ізраїль відкличе свою ноту, вибачиться перед українцями.