Івасюка вбили: з’ясували страшну правду 40-річної давності

0
914

Відомий український композитор, якого підозрювали у самогубстві, не накладав на себе руки, бо це неможливо.

Про це повідомив Олександр Рувін, голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

“Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979 року. Нам було завдання встановити, міг він сам скоїти самогубство чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови – у травні у цьому ж лісі на такому ж дереві – і провели слідчі експерименти”, – розповів Рувін.

У ході слідчого експерименту, який поділили на три частини, з’ясували, що Івасюк самотужки не зміг би видертися на дерево і зав’язати ремінь від плаща, тому йому точно “допомогли”.

Група, яка проводила експеримент, залучила чоловіка, зовні схожого на композитора, але у дуже хорошій фізичній формі.

“Слідчим експериментом було встановлено, що він (Іваюк – ред.) не міг сам цього зробити і навіть натренована особа, яку ми залучали, яка підтягується однією рукою, теж не могла це зробити – зав’язати самотужки пояс і залізти в петлю”, – зазначив Рувін.

Спробувавши відтворити ситуацію із табуретом, підставкою чи драбиною, слідчі також дійшли до цікавого висновку.

“Ми провели декілька різних експериментів, які показали, що пан Івасюк один опинитися у цій петлі не міг. У нього були помічники – люди, які сприяли у цьому: щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібно ще двоє осіб, без драбини чи підставки – мінімум троє. Ми це точно встановили, є результати експертизи, які ми передаємо у прокуратуру Львівської області для прийняття відповідних процесуальних рішень”, – додав Рувін.

Як відомо, 18 травня 1979 року у Брюховецькому лісі, що поблизу Львова, знайшли тіло композитора Володимира Івасюка. Тоді правоохоронці заявили, що музикант повісився.