Іран заплутує розслідування щодо падіння літака “МАУ”

0
519

Літак «Міжнародних авіаліній України» (МАУ), що розбився в Ірані, перед падінням намагався повернутися в аеропорт вильоту. Про це написали в попередньому звіті Організації цивільної авіації Ірану, повідомляє УНІАН, покликаючись на kommersant.

За даними іранських фахівців, після зльоту у літака МАУ була зафіксована деяка технічна проблема, через виявлення якої літак розвернувся назад в аеропорт. Дивує те, що пілоти про неполадки нічого не повідомляли. Глава іранської організації Алі Абедзаде з посиланням на повідомлення очевидців уточнив, український літак загорівся ще в повітрі, до падіння. Абедзаде також розповів, що обидві чорні скриньки літака отримали пошкодження, але дані на них збереглися.

Попередній звіт був представлений Україні, якій належить літак, США (країна-виробник Boeing), а також Канаді та Швеції, громадяни яких знаходилися на борту. Та найдивніше те, що на карті польоту Боїнга на сервісі Flightradar24 не видно маневру перед катастрофою, про який говорить зараз Іран.

Влада Ірану раніше заперечувала, що літак міг впасти через попадання в нього ракети. В аеропорту причиною аварії називали загоряння двигуна. Джерела Reuters повідомляли, що, на думку фахівців західної розвідки, причиною авіакатастрофи в Ірані став технічний збій. Власне розслідування за фактом авіакатастрофи почала Україна.

Нагадаємо, сьогодні, 9 січня, в Україні оголошено жалобу.