Іран виправдовується: президент Роугані начебто не знав, що літак МАУ збили військові

0
609

В Уряді Ірану стверджують, що президент країни Хасан Роугані від початку не знав, що український літак над Тегераном збила ракета. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на речник уряду Ірану Алі Рабії.

“Нас звинуватили в брехні та приховуванні інформації, але насправді все було не так. Те, що я заявляв увечері в четвер (9 січня – ред.), було засноване на спостереженнях щодо широкомасштабної психологічної війни, яку ведуть проти іранського народу Сполучені Штати, та інформації, яка була в адміністрації, що причиною цього нещасного випадку не була ракета”, – заявив речник.

Також, з його слів, попри запити, військове командування до опівночі з 9 на 10 січня відмовлялося повідомити правду адміністрації президента Роугані.

Він додав: сам президент не знав про реальне становище до опівдня 10 січня, коли він скликав Верховні національну раду безпеки. За результатами цього засідання генеральний штаб Збройних сил Ірану взяв на себе відповідальність за трагедію. Відповідне офіційне повідомлення оприлюднили вранці в суботу 11 січня.  Також речник похвалив командування штабу Збройних сил за “чесність та відповідальність”.