Холодильне обладнання: на що звернути увагу при купівлі

0
414

Перш ніж приступити до підбору холодильного обладнання, необхідно чітко визначитися із завданням, яке воно має виконувати. Адже на ефективність та працездатність холодильної установки впливає багато факторів. Також варто обрати надійного постачальника такого обладнання, до прикладу в Україні радимо звернутися до компанії Vektorlux.

Давайте коротко розглянемо, що потрібно знати для підбору холодильного обладнання:

  • максимально можливі тепловиділення;
  • діапазон змін тепловиділень;
  • гідравлічний опір системи;
  • спосіб відведення тепла;
  • наявність дублювання системи;

Щоб знизити вартість експлуатації холодильного обладнання можна використовуючи не одну потужну та високопродуктивну установку, а кілька працюючих як одна система. При необхідності високої продуктивності охолодження працюють усі холодильні установки в системі, а коли Вам потрібна мінімальна продуктивність (наприклад, уночі) лише одна. Також такий підхід підвищує стійкість до відмов і надійність системи охолодження.

Дублювання системи охолодження

Якщо вартість простою системи охолодження можна порівняти з вартістю холодильного обладнання, необхідно укомплектувати систему резервним холодильним устаткуванням і електронним блоком управління. Це дозволить автоматично включати резервні установки під час аварії. Кожен холодильний агрегат або компресор за допомогою електронного блоку управління потрібно налаштувати таким чином, щоб вони напрацьовували однакову кількість годин.

Холодильне обладнання повинне відповідати тепловому завантаженню

Якщо холодильна установка має холодопродуктивність, що на багато що перевищує теплове навантаження, то компресор буде дуже часто вмикатися і вимикатися. Для будь-якого обладнання з потужним електроприводом є обмеження кількості запусків за годину. Пам’ятайте, що при кожному запуску холодильна установка працює в дуже несприятливому режимі.

Безперервний режим роботи обладнання протягом усієї робочої зміни

Промислове холодильне обладнання повинне працювати у безперервному режимі роботи протягом усієї робочої зміни. Підбір обладнання потрібно робити так, щоб воно покривало максимальний тепловий потік із невеликим запасом. Можливе використання акумулятора холоду – додаткової ємності з холодоагентом, що збільшує теплову інерцію в системах оборотного водопостачання. Це дозволить збільшити часовий інтервал між пусками.

Варіанти викиду тепла

Холодильне обладнання відібравши тепло від рідини, що охолоджується, повинно це тепло кудись викинути. Причому викид тепла, залежно від потужності установки, може бути дуже значним. Тут є три варіанти:

  •  Викид тепла надвір (холодильна установка з виносним конденсатором). Для встановлення такого типу необхідно передбачити систему зимового пуску у разі роботи підприємства у холодну пору року;
  •  Викид тепла безпосередньо в цех (холодильна установка у виконанні моноблоку). Можна використовувати, якщо тепло, що виділяється, в стані розсіюватися за обсягом приміщення;
  •  Рекуперація енергії, тобто відведення тепла в якесь місце, де воно необхідне (наприклад, відведення тепла в систему опалення приміщень). Якщо це можливо, слід використовувати саме цей варіант відведення тепла від холодильної установки, так як він найбільш економічно ефективний і екологічний.

Бажаємо Вам знайти те холодильне обладнання, яке забепечить Вам високу технологічну продуктивність і безперебійну роботу.