Гроші замість “пакунка малюка”: як отримати?

0
734

З 1 вересня 2020 року компенсації натуральної допомоги замість “пакета малюка” перерахували понад 13 тис. осіб. Загальна сума, виділена на допомоги, становить 67 млн грн.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, передає “Цинічний Львів”.

До пілотного проєкту з монетизації приєдналися 150 підприємств торгівлі (ритейлерів), зокрема інтернет-магазини. Реєстр підприємств торгівлі налічує 1108 торгових точок, з яких 15 – інтернет-магазини.

“Батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі товари в закладах торгівлі, які приєдналися до реалізації пілотного проєкту”, – йдеться в повідомленні.

Як отримати грошову допомогу?

Отримати грошову компенсацію за “пакет малюка” зможуть усі сім’ї, у яких з’явилися діти в 2020-му році, до того ж вони не отримали бебі-бокс і мають відповідну довідку. Раніше “пакет малюка” видавали відразу в пологовому будинку після пологів, а породілля лише розписувалася, що справді його отримала. Картку ж можна оформити протягом року після пологів, і для цього потрібно пройти кілька етапів:

– Звернутися в ПриватБанк, відкрити рахунок одержувача грошової компенсації зі спеціальним режимом використання та отримати картку для виплат “Пакет малюка”.

– З відкритим рахунком звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Там же написати заяву, до якої додати копію свідоцтва про народження дитини, копії ідентифікаційного коду та паспорта, довідку з пологового будинку про те, що допомогу ви не отримали.

– Коли запит буде задоволено і гроші надійдуть на картку, купити речі для дитини в магазинах, які є учасниками проєкту. Витратити гроші можна буде протягом року від дати зарахування.

На що можна витрачати “дитячі” гроші:

  • засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни: підгузники, серветки;
  • дитячий одяг і взуття;
  • дитяче харчування;
  • дитячий посуд;
  • дитячі іграшки;
  • текстиль для дітей, зокрема рушники, ковдри;
  • товари для породіллі (прокладки для лактації, прокладки післяпологові).

Нагадаємо, замість “пакунків малюка” в Україні видають довідки.