“Говорив по телефону”: у Львові водій маршрутки протаранив два автомобілі

0
831

У Львові водій маршрутного таксі не пригальмував перед світлофором і врізався у два авто.

Про це повідомляє патрульна поліція Львівщини, пише “Цинічний Львів”.

«Це момент ДТП, яка трапилася вчора. Водій громадського транспорту в останній момент помічає два автомобілі, які зупинилися перед світлофором. Та, на жаль, часу відреагувати і зупинитися керманичу маршрутки не вистачило. Він просто зносить на своєму шляху автомобілі Kia та Citroen. На щастя, без потерпілих», – йдеться у повідомленні.

Як видно з відео, після зупинки водій кидає з рук щось дуже схоже на мобільний телефон.

Сам водій каже, що почав гальмувати вчасно, але його занесло на бруківці.

 Натомість він отримав протокол за ст. 124 (Порушення ПДР, що призвело до ДТП) КУпАП.

Патрульні наголошують, що не варто користуватися телефоном за кермом, адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову. Увага концентрується на смузі руху, а навколишня інформація ігнорується.

Відповідно до ПДР, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається ч.2 ст.122 КУпАП, а відтак карається штрафом 510 гривень.

Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (наприклад, Bluetooth-гарнітури).