Госпітальєрка, яка поверталася з похорону свого хлопця-бійця, попросила водія вимкнути російський серіал, а він вигнав її з автобуса (ФОТО, ВІДЕО)

0
769

Вчора автобусі Луцьк-Київ з похорону загиблого на фронті бійця поверталися волонтерка і парамедик. У поїздці через російський серіал, який водій показував усім пасажирам, з дівчатами трапився жахливий інцидент, про який госпітальєрка, дівчина загиблого бійця Ярина Чорногуз повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Прошу репосту. Щойно ми з Настьонкою Конфедерат були змушені зупинити автобус фірми Busfor.ua, яким їхали з Луцька до Києва, на трасі через відмову водія вимкнути російський серіал. Коли я підійшла та ввічливо попросила вимкнути російський серіал, аргументуючи це тим, що я недавно повернулася з зони бойових дій, з лютого їду туди знову, і мені гидко цілу ніч слухати телепродукт окупантів, водій це зробити відмовився. Ми почали наполягати далі, Настя ввімкнула камеру на телефоні, після чого водій почав вибивати телефон у неї з рук”, – пише дівчина.

А далі, зі слів госпітальєрки, водій почав вимагати, аби дівчата дізналися думку більшості автобуса. Ярина повернулася і пояснила все те саме людям, і поцікавилась, чи їм принципово дивитися російське кіно, пропонувала його вимкнути. Натомість на дівчат почала кидатися якась жінка, яка їхала назад з Італії. Вона казала, що їй байдуже “на каком язикє” і що дівчата – вбивці, бо їздять на війну, і що вона їх туди не посилала. Решта автобуса просто промовчала.

“Згадку, що я вертаюся з похорону свого хлопця-бійця, який загинув, захищаючи їхню можливість вільно пересуватися неокупованими дорогами України, зустріли мовчанням з винними очима”, – додає Ярина.

До слова, прохання диспетчерки фірми вимкнути російське кіно та вибачитися за погрози, водій проігнорував.

Волонтерку аерозвідки та госпітальєрку, дорослі громадяни України, на чолі з водієм погодилися висадити посеред траси, аби далі дивитися у спокої російське кіно.

Дівчата просять допомогти знайти ПІБ особи водія, аби він віднайшов належну йому славу за свій вчинок. А Busfor.ua просять пояснити, чому на їхніх рейсах працюють водії, які дозволяють собі так принижувати клієнтів і не поважати їхні права.

“Своїх друзів та читачів я закликаю не вести себе пасивно, коли нас насильно за наші ж гроші на автобусних рейсах запихають продуктом окупанта. Особливо зважаючи на те, що наше право не чути російськомовний продукт окупанта в публічному просторі захищає закон “Про функціонування української мови як державної”. Те, що сталося зараз із нами з Настею – наслідок такого багаторічного толерування й байдужості, – підсумувала Ярина Чорногуз.

Відео можна переглянути тут.

Та історія на цьому не закінчилась. Громадські активісти Києва сьогодні вночі гуртом чекали приїзду того ж водія, аби поговорити з ним. Проте, як написав активіст Сергій Мазур на своїй сторінці у Facebook, водій “по-чоловічому засцяв”. Пасажири, які чекали на цей автобус, так нікуди й не поїхали, а активісти певні: слава ще цього “героя” знайде.

А своєю чергою фірма-перевізник вибачилась перед дівчатами й пообіцяла усім пасажирам, що такі випадки більше не повторюватимуться, проте водія здається таки не звільнять. У своєму офіційному повідомленні перевізник пише: у кожен автобус адміністрація видає флешки з україномовним продуктом, і поки що не зрозуміло, як російськомовний серіал з’явився у їхньому автобусі.