Голови громад вимагають “перезавантаження” перспективного плану ОТГ Львівської області (ВІДЕО)

0
3539

Голови Волицької ОТГ, Бабинської ОТГ, Куровицької сільради Золочівського району та інші представники територіальних громад заявили, що реформу децентралізації на Львівщині необхідно перезавантажити.

Про це вони заявили 27 лютого на прес-конференції у львівському прес-клубі.

“Наша Волицька ОТГ створена у 2017 році. Від того часу до нас зайшла ціла низка інвесторів. Ми плануємо зробити нашу громаду промисловою. Попри це Волицьку ОТГ, яка за індексом відносної податкоспроможності є четвертою в області, не бачать у перспективному плані об`єднання громад. Ми готові укрупнитися за рахунок тих територіальних громад, які ще не об`єднані і таким чином зняти навантаження з Мостиської ОТГ. Тому я маю прохання до голови Львівсько ОДА Максима Козицького перезавантажити свого заступника, який відійшов, повернути перспективний план на доопрацювання та провести консультації з громадами, перезавантажити міжвідомчу робочу групу, де би не мало бути максимальної кількості працівників Львівської ОДА, натомість передбачити представників органів місцевого самоврядування”, – зазначила голова Волицької ОТГ Марія Дик.

Голова Куровицької сільради Володимир Чорнопис заявив, що перший пакет документів на утворення Куровицької ОТГ було подано ще 9 червня 2015 року: “Ми пережили уже чотири зміни до Методики формування спроможних громад, проведено маса громадських слухань. Проєктована Куровицька ОТГ відповідає усім критеріям Методики, зокрема, вона матиме високий індекс податкоспроможності, достатні площу та населення. Адміністрація спровокує протестні акції, а люди відстоюють свої права. Я звертаюсь до новопризначеного голови ЛОДА переобрати міжвідомчу групу, залучивши до неї представників органів місцевого самоврядування та експертних груп”.

“Бабинська ОТГ утворена у 2015 році. Ми є дуже ласим шматком для інших територій, тому у перспективних планах нас постійно перекидають з одного малюнка в інший. На сьогодні нам лише із соціальних мереж відомо, що нібито Бабинську ОТГ передбачають у Новокалинівській ОТГ. Публічних обговорень з мешканцями населених пунктів, які входять до нашої громади, влада не проводила. Всупереч Європейської хартії місцевого самоврядування будь-якій владі не можна роз`єднати, доєднати, переєднати наші території. Закликаю теперішнього голови ОДА Максима Козицького переглянути склад групи, яка утворена для надання так званих пропозицій з децентралізації”, – повідомила голова Бабинської ОТГ Світлана Несторяк.

Координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко закликав голову Львівської ОДА перезавантажити реформу децентралізації на Львівщині, взяти на себе відповідальність, змінити склад міжвідомчої обласної групи та провести додаткові консультації: “Реформа децентралізації на Львівщині є дискредитованою. Не можна будувати громади на засадах конфлікту, тому що десятиліттями доведеться гасити протиріччя всередині насильно об`єднаної громади. Цей час є золотий. Він може бути використаний для розвитку, а не протистояння”.

Перезавантаження ОТГ

‼ "Громади вимагають у Козицького перезавантаження плану ОТГ". Учасники: ✅Марія Дик, голова Волицької ОТГ;✅Світлана Несторяк, голова Бабинської ОТГ;✅Володимир Чорнопис, голова проектованої Куровицької ОТГ;✅Євгенія Квет, членкиня ініціативної групи м. Соснівка✅Оксана Гладун, членкиня ініціативної групи м. Соснівка✅Віталій Горбатенко, координатор Комітету захисту прав громад;✅Марія Кульчицька, членкиня виконкому Дублянської ОТГ Самбірського району.

Опубликовано Прес-клуб Львів Четверг, 27 февраля 2020 г.