Голову Бродівської районної ради підозрюють у крадіжці коштів на школу

0
8109

Після звернень громадськості та депутатів різних рівнів в Прокуратурі Львівської області повідомили, що Радехівська місцева прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом можливого привласнення головою Бродівської районної ради Є. Шведом благодійних коштів.

На Львівщині голова Бродівської районної ради Євген Швед запевняє, що повернув 3,5 тисячі євро, які переказали благодійники на ремонт даху в Підкамінській школі. Про це він повідомив 18 жовтня 2018 року на сесії районної ради.

Однак, з його слів зрозуміло, що кошти було повернуто вже після того, як поліція відкрила кримінальне провадження через їхнє привласнення посадовцем.

На сесії депутати нагадали, що в 2016 році  Є. Швед як голова Бродівської районної ради отримав 3,5 тисячі євро  банківським переказом від голландського благодійника на ремонт даху Підкамінської ЗОШ I-III ступенів Бродівського району.

Згодом з`ясувалося, що на цей об`єкт виділялись кошти лише з обласного та районного бюджетів на суму 635,58 тис. грн. та 10,20 тис. грн. відповідно. Кошти, які отримав голова Бродівської районної ради від голландського благодійника так і не були використані за призначенням. Коли в січні 2018 року на сесії депутати виступили із заявою про це та спитали у голови райради, де гроші, той відповів, що не пам’ятає про такий переказ.

Розслідування у цій справі доручено СВ Бродівського ВП Золочівського ВП ГУ Національної поліції у Львівській області.

На сесії на запитання, коли саме було переказано кошти, голова райради відповів, що цього року. Тобто майже через два роки після отримання грошей і вже після того, як справою зацікавилися правоохоронні органи.