Головному закону України 24 роки: сьогодні українці святкують День Конституції

0
516

Сьогодні, 28 червня, в Україні святкують День Конституції – одне із головних державних свят країни.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на УНІАН.

Так щороку День Конституції в Україні відзначається 28 червня, оскільки в цей день 1996 року Верховна Рада ухвалила основний закон країни – Конституцію. День Конституції – історія свята Головний закон держави був прийнятий на п’ятому році нашої незалежності, а до цього використовувалася конституція Української радянської соціалістичної республіки.

За прийняття Конституції проголосувало 315 народних депутатів, а обговорення документа тривало безперервно 23 години. Документ був проголосований в ніч на 28 червня.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Варто зазначити, що Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Міжнародне співтовариство вітало прийняття Конституції України і визнало її однією з найдемократичніших у світі.

День Конституції 2020 за законом, якщо День Конституції припадає на вихідний день (суботу або неділю), то він автоматично переноситься на наступний понеділок. Оскільки День Конституції України 2020 року потрапив на неділю, то понеділок, 29 червня, став офіційним вихідним. Таким чином, українці в цьому році мають довгі триденні вихідні.

Усією редакцією “Цинічного Львова” вітаємо українців з Днем Конституції!