“Газ без причини вимикають на кілька днів”: “Львівгаз” шантажує львівські ОСББ (ПОДРОБИЦІ)

0
756

Голови ОСББ Львова б’ють на сполох через незрозуміла дії “Львівгазу”, який називають шантажем. Так протягом останнього тижня одразу у кількох львівських будинках, які обслуговують ОСББ або управителі, вимкнули газ. Мешканцям пояснили, що в будинках виникла аварійна ситуація – витік газу. Однак після усунення аварій “Львівгаз” не відновив газопостачання.

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Мешканцям пояснили – отримають газ лише тоді, коли голова ОСББ підпише документ про відповідальність за внутрішньобудинкові газові труби. Нібито без такого документу увімкнути газ вони не мають права.

Голови ОСББ називають такі дії “Львівгазу” шантажем, а юристи називають методи газового монополіста незаконними. Натомість у “Львівгазі” заявляють, що навпаки керуються законодавством.

“Так виходить, що ми вже тиждень без газу”

У новобудові на вул. Олени Степанівни немає газу уже тиждень. У четвер, 27 серпня, працівники “Львівгазу” вимкнули постачання газу до всіх 80 квартир. Спочатку мешканцям пояснили, що трапилась аварійна ситуація. Потім мешканцям заявили, що не відновлять газ, поки ОСББ не погодиться взяти на себе відповідальність за обслуговування газових труб в будинку.

“Ми подзвонили на гарячу лінію “Львівгазу” і нам повідомили, що йдуть протиаварійні роботи і відновлення постачання газу відбудеться о 17:00. Але ввечері газ нам не підключили. Натомість до мене подзвонила особа, яка представилася представником “Львівгазу” і сказала, що треба підписати акт розмежування балансової належності, в іншому випадку газ не включать”, – розповів ZAXID.NET голова ОСББ “Сусіди Олени Степанівни” Сергій Лисенко.

Акт про розмежування балансової належності – це документ, який визначає межі відповідальності за газові мережі. Простіше кажучи, документ передбачає, що “Львівгаз” обслуговує газові труби до будинку, а ОСББ має взяти на себе відповідальність за труби всередині будинку.

Оскільки ОСББ не має ліцензії на обслуговування газових мереж, то надалі має підписати угоду з ліцензованою компанією. Підписання таких документів – це вимога Кодексу про газорозподільні мережі, яка почала діяти торік. Однак голову ОСББ Сергія Лисенка обурює не стільки ця норма законодавства, скільки метод, яким “Львівгаз” вирішив спонукати голів ОСББ підписати такий документ.

“Я пояснив працівникам “Львівгаз”, що мені необхідно ознайомитись із цим документом перш ніж прийняти рішення. Тоді вони повідомили, що будинок до газу підключати не будуть, мовляв, у нас стався виток газу. Я попросив їх ліквідувати виток газу і відновити газопостачання, однак мені відповіли, що вони зможуть це зробити лише тоді, коли я підпишу з ними угоду про обслуговування мереж.

Вважаю таки дії “Львівгазу” неправомірними, бо НКРЄ чітко прописує, які можуть бути причини відключення газу. Такої причини, як відсутність акту про розмежування, немає” – каже Сергій Лисенко.

Через відключення газу у будинку Сергій Лисенко заявив в поліцію про незаконні дії зі сторони “Львівгазу”. Він називає методи “Львівгазу” шантажем та тиском на ОСББ.

“Так виходить, що ми вже тиждень без газу. Зверталися до народних депутатів, до місцевої влади, до “Львівгазу”, але поки ситуація така”, – каже чоловік.

“Ми вам відключили газ, а ви тепер думайте”

У будинку на вул. Пасічній, 39В також вимкнули газ під приводом аварійної ситуації у четвер, 27 липня. Управитель цього житлового будинку Андрій Глуховський розповідає, що “Львівгаз” примушує його підписати акт про відповідальність за газові мережі у терміновому порядку.

Інакше газ у квартири мешканцям не повернуть. Окрім того, у будинку з’явилось оголошення про необхідність оплатити борги за доставку газу, в іншому випадку постачання газу у будинок опиниться під загрозою.

“Нам не пояснюють абсолютно нічого. Немає людини, яка б дала нам чітке розуміння, що треба зробити. Якби нам офіційно прийшло повідомлення про те, щоб укласти угоду, ми би розуміли, що на лист треба відповісти – укласти угоду чи відмовитись від неї. Але вони нас поставили перед фактом: ми вам відключили газ, а ви тепер думайте”, – каже Андрій Глуховський.

Ще одне львівське ОСББ “На Жасминовій 5Б”, яке обслуговує десятиповерховий будинок, після чотирьох днів відсутності газу таки прийняло рішення підписати акт про розмежування відповідальності за газові труби. За словами голови ОСББ Ігоря Крука, через відсутність газу будинку, де проживає понад 200 сімей, довелось у терміновому порядку приймати таке рішення.

“Коли після відключення газу мешканці почали дзвонити в аварійну службу, тут почалися різні версії. Спочатку їм казали, що вони не включать газ, бо у нас є боржники. Друга версія – що десь на 10 поверсі встановили несанкціоноване обладнання і необхідно надати їм туди доступ. Третя версія – що трапилась аварія.

А насправді таким чином вони намагались змусити нас підписати угоду про обслуговуванням газових мереж будинку. Але ніхто не хотів розуміти, що є відповідна процедура: треба скликати мешканців, зібрати підписи – а це нереально зробити за кілька днів у такому великому будинку”, – розповідає Ігор Крук.

Газу в будинку на вул. Жасминовій не було чотири доби. Газопостачання повернули одразу після того, як управитель будинку підписав акт про розмежування відповідальності. Тепер голова ОСББ думає про те, щоб відкликати цей документ, вважаючи його неправомірним.