Франківчанка розробила унікальний марафон вивчення польської мови

0
2472

Кашуба Антоніна, викладач польської мови, будучи в декретній відпустці, розробила унікальну програму марафону, яка дозволяє вивчити мову навіть тим, в кого постійно бракує часу. Всі ми знаємо, що найкраще людина сприймає та запам’ятовує протягом перших 10-15 хв. Після цього йде розсіювання уваги. Саме цей принцип взяла в основу викладачка з Івано-Франківська.

Антоніно, кажуть, Ви розробили новинку, яка допоможе вивчити польську мову всім охочим?

Знаєте, практично кожен з нас поспішає жити. Шалений темп життя закручує так, що ми не встигаємо навіть оком змигнути. Це ж саме стосується і будь-якого навчання. Більшість людей, які мають бажання чи потребу вивчити мову, навіть не приступають до навчання, бо в них немає вільних кілька годин на тиждень.

Ви знайшли як правильно організувати час людей?

Я знайшла фішку, як зробити так, щоб кожен у своєму темпі життя зумів вивчити мову.

Це аудіозаняття?

Майже. Відеозаняття.

На даний момент в мережі Інтернет є досить багато відео занять. Ваші заняття такі ж?

Отут-то і є відмінність. По-перше: я розробила не просто відео, я розробила систему міні-уроків, у форматі марафону. На даний момент, самі знаєте, практично кожен проходить якийсь марафон, навіть, випробовуючи власні можливості і сили. «Чом би й ні», – подумала я, і на основі власного підручника (за даним підручником успішно навчаються учні у вечірній групі уже другий рік) вибудувала систему занять.

Я так розумію, Антоніно, марафон вивчення польської мови має свої особливості?

Загалом, як ми говорили, всім нам бракує часу та ми не любимо зазубрювати. Саме цю проблему я й вирішила. Марафон має такі фішки:

це он-лайн марафон, який можна проходити з будь-якої точки планети;

використовую вправи з ейдетики (мистецтво легкого запам’ятовування), щоб вивчення мови було легким для кожного;

всю інформацію подаю в схемах і табличках. (Самі розумієте, що такий формат запам’ятовування є найшвидшим та найлегшим);

одне заняття триває 10-15 хв.(Час максимальної концентрації уваги);

кожен вивчає заняття у зручний для нього час. Немає потреби кудись бігти і підключатися до заняття. Переглядаєте урок тоді, коли зручно і там, де зручно.

кожен може отримати зворотній зв’язок.

Як бути з домашніми завданнями? Адже, їх рекомендовано використовувати для закріплення на повторення знань.

Однозначно, що так. Кожен урок побудований на тому принципі, що ми вивчаємо тільки одне правило. Спершу я пояснюю це правило, не просто зазубрюємо, а я пояснюю на основі логіки та нашої рідної української мови (саме українцям є велика перевага при вивченні польської мови – ми можемо порівнювати і розуміти чому так, а не інакше), потім виконуємо вправи для вивчення та закріплення матеріалу. Наприкінці я подаю домашнє завдання. Воно повністю ідентичне до тих вправ, які є на занятті.

Це все добре. Але як з перевіркою домашніх завдань?

Все передбачено. Якщо це будуть вправи на говоріння, необхідно записати аудіо та скинути в закритий чат, якщо ж це вправи на письмо чи розуміння, то на початку наступного заняття я відкриваю файл, де завдання виконане і учні його звіряють.

Ви обіцяєте, що кожен учень зможе отримати відповідь на поставлене запитання. Яким чином можна охопити таку кількість людей?

Ну….про кількість Ви дещо перебільшили. Я працюю на якість, тому беру стільки людей, щоб було всім комфортно працювати. Що ж стосується відповідей, то кожен учень зможе написати своє запитання в коментарях під тим уроком, якого, власне, стосується запитання або в закритий чат. Я ж відповідатиму двома способами:

1-ий: запишу відео пояснення, якщо таких питань буде декілька;

2-ий: відповім приватно людині, якщо це буде одиничне запитання.

Антоніно, я знаю, що працюєте в даному напрямку досить давно.

Так, близько 7 років.

Яке Ваше найбільше досягнення в даній галузі?

Підготувала і видала підручник, за яким навчаються учні на моїх вечірніх курсах польської мови та, звісно, марафон, про який говоримо.

Що Вас надихає?

Відгуки та подяка учнів.

Який відгук Вам найбільше запам’ятався?

Коли до мене прийшла мама донечки, студентки, Ірина Сливоцька, яка перед тим дуже хвилювалася чи сподобається доньці навчання і чи зможе поєднувати з навчанням в університеті, то з сяючими очима сказала:

«Антоніно, я в шоці. Юлічка прийшла додому після першого заняття така задоволена, їй дуже сподобалося. А знаєш, що вона сказала після другого? Каже, що в Антоніни на занятті знання просто самі влітають в голову. Дякую, що вмієш захопити».

Я справді надихаюся емоціями і щиро радію, коли мої учні з нетерпінням чекають наступного заняття.

Дякую Вам за розмову, але розкажіть як нашим читачам приєднатися до марафону з вивченням польської мови?

Дякую. Приєднуйтеся до навчання! У мене є спеціальна пропозиція та навіть невеличкі знижки саме для ваших читачів, читачів інтерет-видання «Цинічний Львів».

Щоб дізнатися індивідуальну пропозицію, пишіть мені в приватні повідомлення (https://www.facebook.com/kashubaantonina) з поміткою «Цинічний Львів»

Лінк на особисту сторінку https://www.facebook.com/kashubaantonina

Лінк на сторінку мовної студії https://www.facebook.com/pg/studiaXO/posts/?ref=page_internal