Фокін впевнений, що без амністії бойовиків і виборів на Донбасі, миру в Україні не буде

0
302

Заступник голови української делегації у ТКГ Вітольд Фокін вважає, що для врегулювання ситуації на Донбасі не треба іншою дорожньої карти, ніж Мінські домовленості. Він підтримав проведення виборів на Донбасі й амністію бойовиків.

Проце інформує Українське радіо, передає “Цинічний Львів”.

“Якщо стати на юридичні позиції, то Мінські домовленості тому й не називають договором або угодою, тому що це – не нормативно-правовий документ, це політичне рішення. Щось на зразок політичної доцільності. І, звичайно, зараз треба поряд з тим, що маємо виконувати Мінські домовленості, треба ще працювати над тим, щоб людям повернути повагу до України, любов до України” – повідомив Фокін.

Великим досягненням нинішньої влади Вітольд Фокін назвиває режим тиші: “Що далі? Як написано в комплексних заходах із вирішення конфлікту на сході, треба почати по-справжньому розведення військ, не імітувати діяльність. А розводити по всьому фронту, треба відводити важку військову техніку, а далі – не можна розраховувати на мир навіть у віддаленій перспективі, якщо не оголосити загальну амністію”.

Фокін пояснив, як можна амністувати бойовиків, які катували та вбивали людей:

“Як ви уявляєте вибіркову амністію? Очистили ми землю від окупантів, Донбас український і кордон взятий під контроль нашими прикордонниками. Як робити далі? Починати шукати злочинців серед військових? Їх близько 250-300 тисяч. Адже, ніде, ніяким чином я не казав, що треба помилувати злочинців, які ґвалтували, вбивали, знущалися, помилувати садистів, які фотографували свої злочини.

Звичайно, ні. І у моєму виступі так і написано: “Було багато злочинів, які мають бути розслідувані, і винні мають понести кару, але сьогодні, щоб припинити війну – моя позиція – не держави, не ТКГ, а моя особиста – треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів Донбасу, а краще всього Донбасу”.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, міністр оборони наказав штрафувати військових за вогонь у відповідь ворогу.