Фермер розповів як у Кам’янка-Бузькому районі за 5 років створити 1000 робочих місць

0
2357

“Затягнувши” на Кам’янеччину інвестора чи кількох, які відкриють переробні цехи з овочевої та плодовоягідної продукції, буде простимулюваний розвиток сімейного фермерства, який на малих площах буде вирощувати нішеві продукти та непогано на цьому заробляти. Особливо актуальна така тема селянам у віці 50+, яким до пенсії близько, а стажу нема. 

Про це у своєму блозі на фейсбуці розповідає фермер з Жовтанецької ОТГ Кам’янка-Бузького району Володимир Онисько.

“Як можна використати трасу через Жовтанці для залучення інвесторів? Цією темою я займався і до тепер займаюся по мірі можливого. Тоді, в 2005-му нам вдалося втримати інвесторів з Данії, які відкрили “Амбієте Ферніче”. Тоді на наші землі прийшов “Агромак”. У цей же рік я вів перемовини з англійським інвестором, який хотів на Застав’ю 2 га землі, біля корівника, де він збирався залучити інвестиції для створення фірми зі збірки автомобільних проводок( щось на кшталт Леоні). Але, на жаль, тоді не вдалося дійти порозуміння з процедурою отримання земельної ділянки(((. Так “зірвалось з гачка” ще десь 500 робочих місць.

фермер Володимир Онисько

На сьогодні наша територія вже не цікава для мега проєктів таких як Фуджікура чи подібні. Інвестора цікавить найперше кількість вільної робочої сили у радіусі 15-20 км та відсутність конкуренції на ринку праці. Єдині напрямки, які ми можемо розвивати це аграрна, переробна, харчова галузь, частково туризм та сфера послуг. Там, де може розвиватися дрібний та середній сегмент економіки.

Наведу приклад. У нас появився підприємець, який відкрив цех з переробки сої та має млин у Львові. Навколо нього вже сформувалась група фермерів і одноосібників, які продають йому свою продукцію. “Затягнувши” до нас інвестора чи кількох, які відкриють переробні цехи з овочевої та плодовоягідної продукції, ми простимулюємо розвиток сімейного фермерства, який на малих площах буде вирощувати нішеві продукти та непогано на цьому заробляти.

Особливо актуальна така тема нашим селянам у віці 50+, яким до пенсії близько, а стажу нема. Створивши сімейне ФГ, він буде сплачувати 2-3 тис гривень пільгового податку в РІК і буде мати повний стаж! Це набагато вигідніше, як “купляти” бракуючі роки у Пенсійному фонді. Для цього потрібно на базі нашої громади створити Аграрно-інвестиційний парк та надати цим підприємцям всі пільги, тільки щоб такі цехи запрацювали. Таким чином за 5 років можна створити у нас не менше 1000 робочих місць!”, – зауважив Володимир Онисько.

Це до теми минулих у Жовтанцях дебатів: Як можна використати трасу через Жовтанці для залученна інесторів? Цією темою я…

Опубликовано Володимиром Онисько Воскресенье, 11 октября 2020 г.