Епіфаній офіційно вступив на престол

0
1646

У Софійському соборі 3 лютого відбувається інтронізація предстоятеля Православної церкви України, митрополита Епіфанія, тобто офіційний його вступ на престол. Епіфаній повноцінно стане митрополитом Київським і всієї України.

 

Церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ завершить усі процедури, які утверджують автокефалію церкви. Після інтронізації відбудеться перше засідання Синоду ПЦУ. На ньому розглянуть юридичні питання, зокрема узгодження і затвердження керівних органів.

Що таке інтронізація? Це урочисте богослужіння, під час якого відбувається зведення на престол новообраного предстоятеля. Інтронізація здійснюється під час літургії з тим, що новообраного очільника церкви одягають в одяг предстоятеля.

До сходження Епіфанія на престол готувалися надзвичайно ретельно. Для очільника ПЦУ з дуба виготовили з трон ручної роботи, який обшили оксамитом. А у Михайлівському монастирі для предстоятеля ПЦУ пошили спеціальну мантію.

На інтронізації Епіфанія присутній президент Петро Порошенко з дружиною Мариною, низка міністрів і представники делегації Вселенського патріархату.

Епіфаній раніше зізнався, що невипадково обрав цей день для такої важливої події, адже саме 3 лютого він святкує своє 40-річчя. У такий спосіб він хотів об’єднати два своїх свята.