Джамала розповіла про трагедію своєї родини

0
602

18 травня – День пам’яті геноциду кримських татар. Саме в цей день співачка кримськотатарського походження Джамала вирішила поділитися особистою трагедією своєї родини.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” посилаючись на соцмережі співачки.

“Хочу розповісти вам про 18 травня 1944 року.

Це дуже особиста історія. Це трагедія моєї родини.

Зранку 18 травня мою прабабусю Назилхан з чотирма маленьким дітьми на руках посадили в товарні вагони і відправили до Середньої Азії. Їхали вони в жахливих умовах майже два тижні. Найменша дитина, донечка, на жаль, померла в дорозі. Дівчинку не дали поховати, радянські солдати забрали її у матері.

Мені пощастило, я знала свою прабабусю, дитиною спілкувалася з нею. Хоча я була дуже мала, щоб розпитати більше. Але я пам’ятаю, що мої дідусь і бабуся, мої батьки розповідали історію цього дня. Щоб ми з сестрою знали і пам’ятали.

Багато людей загинуло, зникли безвісти, не народились… переписана і загублена справжня історія, знищена архітектура, культура. Неможливо оцінити всі втрати.

Найменше, що ми всі можемо зробити – пам’ятати.

У нас з татом була традиція – кожного 18 травня ми їздили на мітинг в Сімферополь. Це був не тільки День пам’яті, це був день зустрічей. Багато родичів, друзів зустрічались на площі.
Дуже хочу, щоб мій син, як колись і маленька я, приходив на площу в Криму і вшановував пам’ять померлих. Щоб він знав і пам’ятав історію кримськотатарського народу.” – поділилася з читачами співачка.

Світлина від Jamala | Джамала.

Світлина від Jamala | Джамала.

Світлина від Jamala | Джамала.

Хочу розповісти вам про 18 травня 1944 року.⠀Це дуже особиста історія. Це трагедія моєї родини.⠀Зранку 18 травня мою…

Опубликовано Jamala | Джамалой Воскресенье, 17 мая 2020 г.