Директор соціального центру забрав в онкохворого ноутбук і гроші, ще й змусив заповісти йому квартиру

0
2970

На Буковині чиновника звинувачують у тому, що він змусив пенсіонера заповісти йому свою 2-кімнатну квартиру.

Сам службовець усе заперечує, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Євгену Кириловичу 92 роки, він онкохворий і не підводиться з ліжка. Його дружина померла, син у Росії. Сусідка Вікторія Заболотна жаліє старого та по мірі можливостей допомагає йому. Вона каже, що раніше за подружжям доглядала соцпрацівниця, а після смерті господині почав приходити директор соціального центру. “20 січня померла бабуся, 21 числа він вранці прибіг сюди і почав кричати соціальній працівниці, що вона не має права тут знаходитись”, – стверджує жінка.

Через три місяці дідусь зізнався сусідці, що свою 2-кімнатну квартиру відписав директору-доглядальнику. “Сказав, що підписав заповіт. Сказав: та не знаю я”, – каже Вікторія Заболотна. Медсестра соціального центру розповіла, що підписанння заповіту співпало з призначенням пенсіонеру через сильний біль наркотичних препаратів. “13-го числа я прийшла, вколола йому трамадол, вже після обіду він привів нотаріуса і був складений заповіт”, – стверджує Тетяна Манаскурова.

Нотаріус, яка оформляла документи, переконана, що рішення пенсіонера було усвідомленим. “Дід був дієздатним, чітко виражав свою волю, говорив, що він хоче, і просив зробити заповіт”, – запевнила Олена Банковська. А от сам Євген Кирилович уже не пригадує, що підписував і коли, натомість пам’ятає, що в директора був ключ від його квартири, звідки зникли ноутбук і 32 тисячі гривень. “Гроші лежали на шафі, він забрав їх. Щось обіцяв купити – ліки чи щось”, – каже пенсіонер.

Сам керівник центру пояснює, що ходить до пенсіонер, бо той сам просив – мовляв, догляду сусідки не достатньо. “Каже до мене: синок, нікого в мене нема, я хочу, щоб мені хоч пам’ятник поставили. Вона то їсти дає, то їсти не дає, відколи доглядає – там така антисанітарія, клопи по стелі ходять мільйонами”, – каже директор територіального центру Новодністровської ОТГ Юрій Ротар. На квартиру він начебто не претендував, а про заповіт – не знав. “Може, він мені подарунок зробити хотів. На кого хоче, на того і зробе. Сьогодні на вас, завтра на мене”, – каже чоловік.

У соціальному центрі нічого дивного в ситуації не вбачають, бо походи керівника до підопічних – звична практика. А от у міськраді, куди поскаржилася сусідка, насторожилися. “Для цього є соціальні працівники, медичні працівники, які безпосередньо працюють з такими людьми, в його обов’язки це не входило. Якщо такий доброзичливий, то до всіх би ходив, не лише до цієї людини”, – каже представник комісії Новодністровської міської ради Наталя Цимбалюк.

Депутати звернулися в поліцію, там відкрили кілька кримінальних проваджень. “Крадіжка його особистого майна – це ноутбук, грошові кошти. Незрозуміло, чого це майно перебувало у директора соціального центру”, – розповів начальник слідчого відділення Новодністровського РВНП Денис Довбенко. Поки справу розслідують, посадовець ходить на роботу. Ноутбук та частину грошей він повернув, а на дідову квартиру уже не претендує – заповіт нотаріус анулювала.