Дві години возили по лікарнях поки не померла: у Сумах судитимуть медиків, які відмовилися приймати важкохвору пацієнтку

0
1883
фото ілюстративне

У Сумах стався кричущий випадок. Тяжкохвору пацієнтку дві години медики швидкої возили по лікарнях міста, а там її відмовлялися приймати, через що жінка померла.

Про це йдеться в повідомленні прокуратури Сумської області, передає ТСН.

Прокуратура повідомила про підозру лікарю-терапевту та лікарю-анестезіологу Сумської обласної клінічної лікарні в неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило смерть хворої (ч. 1 ст. 140 КК України).

Так, встановлено, що 19 квітня 2020 року о 21:37 медики швидкої доправили до Сумського медичного клінічного центру інфекційних хвороб 78-річну пацієнтку з підозрою на пневмонію. Пацієнтку оглянула лікарка-інфекціоністка. Вона зробила їй експрес-тест на коронавірус, той виявився негативним, тож лікарка виписала направлення для подальшої госпіталізації хворої до обласної лікарні, оскільки рівень цукру в крові пацієнтки був критично високим.

О 22:20 бригада швидкої медичної допомоги доправила пацієнтку до обласної лікарні на вулиці Ковпака, 18. На цей момент стан жінки погіршився, але лікар-терапевт закладу, не впустив медиків із хворою до лікарні і в грубій формі сказав, щоб її везли деінде, бо тест може бути недостовірним.

О 23:27 медики швидкої доправили пацієнтку до обласної лікарні на вулиці Троїцька, 48. До того, як привезти хвору, вони зателефонували до медзакладу і попередили про критичний стан жінки. Коли ж вони приїхали, хвилин 10 ніхто не відчиняв, а потім вийшов лікар-анестезіолог і відмовився госпіталізувати пацієнтку “через карантинні обмеження”.

“Медики швидкої викликали поліцію, після чого перемістили пацієнтку в приймальне відділення, де вже констатували її смерть, яка настала внаслідок ускладнень, зумовлених запальним процесом в нирках на фоні цукрового діабету. Відповідно до висновків експертів, своєчасне ненадання медичної допомоги пацієнтці лікарем-терапевтом та лікарем-анестезіологом Сумської обласної клінічної лікарні перебувають у прямому причинному зв’язку з настанням її смерті”, – розповіли у прокуратурі.

Лікар-анестезіолог отримав повідомлення про підозру, однак лікар-терапевт за викликом до органів слідства не з’явився, вирішується питання щодо вручення йому вказаного процесуального документа.