Дробович потужно розбив радянський міф про Бандеру

0
1130

“Бандера – посібник нацистів”: глава Інституту нацпам’яті потужно розбив міф, придуманий у СРСР.

Проблема України з приводу особистості Степана Бандери полягає в тому, що на сході країни або навіть в центрі не всі розуміють його.

Таку заяву зробив глава Інституту національної пам’яті Антон Дробович, передає “Укрінформ”. За його словами, вся справа в тому, що багато хто не знає правду.

Вони знають тільки радянський штамп – колабораціоніст і “посібник” нацистів – все. І наше завдання – розповісти, що Степан Бандера сидів у концтаборі. Все, розсипається образ “посібника нацистів”. Елементарна просвітницька робота. Мені кажуть – він колабораціоніст, а я кажу: ви знаєте, що цей термін некоректно застосовувати до Степана Бандери і взагалі до людей, які жили на окупованій більшовиками в 1939 році частини України. Тому що це була Польща, яка була окупована більшовики. Радянська версія розсипається – і цього достатньо“, – пояснив він.

Дробович впевнений, що українська нація виживе, тільки знаючи складну правду.

Люди, знаючи правду про Бандеру, Мельника, вже самі вирішать – чи герої вони для них, але вони точно будуть цінувати їх внесок у розвиток української незалежності… Нам просто потрібно бути самими собою і чесними з самими собою, цього достатньо“, – резюмував він.