“Допомогла не одній тисячі пацієнтів…”: у Львові померла відома лікарка (ФОТО)

0
7178
Свічка нічне місто

У Львові на 89 році життя відійшла у вічність відома лікарка-ендокринолог Любов Василівна Гоцко-Ней.

Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці Львівської обласно клінічної лікарні, передає “Цинічний Львів“.

“Відійшла у засвіти Любов Василівна Гоцко-Ней- наша колега, ціла епоха Львівської ендокринологічної школи, лікар-професіонал, особлива людина, мудра жінка. Для багатьох із нас вона була вчителем, помічником, порадницею… За час своєї професійної діяльності допомогла не одній тисячі пацієнтів…”, – зазначається у повідомленні.

На зображенні може бути: 1 особа та текст

Як зазначають на Facebook-сторінці Українського Лікарського Товариства у Львові, Любов-Ірина народилася 1 жовтня 1932р. у Львові в сім’ї вчителів. Закінчивши навчання на лікувальному факультеті Львівського державного медичного інституту, впродовж 1956-1959 років працювала терапевтом в дільничній Велико-Любінській лікарні, Городоцького району на Львівщині.

У 1959-1961рр. навчалася у клінічній ординатурі з терапії на кафедрі пропедевтичної терапії Львівського медичного інституту. Починаючи від 1962 року і до своїх останніх днів впродовж 60 РОКІВ! працювала лікарем ендокринологом у Львівській обласній клінічній лікарні. Доктор Гоцко-Ней здобула надзвичайно високу повагу серед колег та тисяч своїх пацієнтів. Вона щедро ділилась своїм досвідом, була авторкою десятків наукових публікацій, мала вищу атестаційну категорію з ендокринології.

Доктор Гоцко-Ней була активною учасницею відродження УЛТ у Львові у 1990 році. Довгі роки була головою одного із кращих осередків УЛТ- осередку у Львівській обласній клінічній лікарні. Неодноразово була обрана до Головної Управи УЛТ; надзвичайно плідно працювала головою кваліфікаційно-кадрової комісії від 1994 року до 2020 року. Членкиня Наукового Товариства імені Шевченка. Була представником УЛТ в атестаційній комісії з терапії при обласному відділі охорони здоров’я у 1996-2006 рр. Членкиня Марійської дружини при церкві Св. Архангела Михаїла.

У 2000р. опублікувала ексклюзивне видання – довідник ”Українське лікарське товариство у Львові – діяльність у 1990-2000 роках». Її перу належали десятки публікацій на сторінках часопису УЛТ “Народне здоров’я”, де вона була вельми частим гостем. У відновленому часописі ВУЛТ “Український медичний вісник” вже цього року опубліковано її статтю про історію товариства.

Нагороджена грамотами УЛТ у 1998, 2004 та 2008 роках, значком відмінника охорони здоров’я (1984), грамотами обласної клінічної лікарні, обласного відділу охорони здоров’я (2008), почесним знаком ВУЛТу з нагоди 15-річчя його заснування (2005), подякою Львівської греко-католицької метрополії, Львівським архієпископом за вагомий внесок у сферу охорони здоров’я з нагоди Дня медичного працівника на урочистому молебні в соборі Св. Юра (2007). Мала Подяку за багатолітню працю (2008) від Обласної адміністрації.

У 2019 році Любов-Ірині Гоцко-Ней було присвоєно звання Почесного члена УЛТ у Львові.

Була активною учасницею усіх Конгресів СФУЛТу , які відбувались в Україні, та конференцій ВУЛТу. З метою знайомства з медичною громадою і лікарськими організаціями приймала участь в закордонних поїздках (Прага, Будапешт, Краків), які були організовані Українським лікарським товариством..

Усе своє довге життя доктор Гоцко-Ней віддавала медицині як у професійній роботі, так і в громадській діяльності. Вона була дуже товариською особистістю, великим оптимістом та життєлюбом, завжди була готовою порадити та допомогти, уміла підтримати та додати оптимізму.