До мощей святого Валентина у Самборі щороку приїжджають люди з різних куточків України та світу

0
491

На День закоханих — у Самбір. До мощей святого Валентина у самбірському храмі Різдва Пресвятої Богородиці з’їжджаються з усієї країни. У покровителя всіх закоханих люди просять благословення і вірять — святиня допомагає знайти своє кохання, одружитися та народити дитину.

Богослужіння тільки-но почалося, а у церкві вже безліч людей. Просити любові приходять і молодь, і старші люди. Особливо матері та бабусі, які моляться за одруження своїх дітей і онуків. Парафіянка Ольга розповідає: «Я за свого внука прийшла молитися, щоби Господь допоміг йому знайти свою половинку в житті. Вірю в святого Валентина, хочу, щоби він допоміг усім молодим».

Відвідують святиню й ті, хто вже знайшов другу половинку. Христина розповідає свою історію щастя: «Ходила сюди, до церкви, молилася завжди. І святий Валентин допоміг знайти моє кохання».

Молодята ж, за місцевою традицією, теж приходять до святого Валентина. Переконані, що він допоможе у сімейному житті.

«Дуже спішу, бо маю розписку. А після цього, одразу прийдемо сюди, до мощей Валентина. Сподіваємося, що він укріпить наш шлюб і дасть нам наснагу на довге і щасливе життя», — каже наречений Роман.

Мощі святого Валентина потрапили до Самбора понад 260 років тому. Через побоювання на загальний показ їх виставили тільки тоді, коли Україна стала незалежною. Настоятель храму отець Богдан Добрянський розповідає їхню історію: «Мощі святого священномученика Валентина до храму потрапили 13 травня 1759 року. Вони були передані з Риму».

Саме ці мощі врятували та зцілили багатьох людей. Були навіть випадки, коли онкохворі повністю одужували. Історії про чудотворні мощі швидко поширилися світом. Тож просити допомоги приїжджали навіть люди іншого віросповідання.

«Дуже багато приїжджало казахів сюди. Вони до мене підходили і питалися, як молитися? І це мусульмани! Я їм казав: моліться своїми словами, просіть. Головне — щоб ви вірили», — додає отець Богдан.

До церкви Різдва Пресвятої Богородиці чимало людей приїжджають не лише у Валентинів день, а й будь-якого іншого. І усі просять благословення у святого.