До “червоної” зони можуть потрапити ще 7 областей: перші подробиці

0
441

Сім областей України під загрозою потрапити в “червону” карантинну зону.

Про це повідомив у Facebook головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, на території Вінницької, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Луганської та Тернопільської областей зараз працює “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки.

За словами Ляшка, ці області можуть найближчими днями бути переведені в “червону” зону карантину. За загальною кількістю хворих, майже всі зазначені області далекі від лідерства, згідно з актуальною статистикою. Проте останнім часом там фіксуються все більш масштабні спалахи коронавірусу.

Для прикладу, на Вінничині та Закарпатті за останню добу зафіксували понад 600 хворих в кожній області. Це суттєво більше ніж в “лідерів” – Києва, Одеської та Харківської областей.

Нагадаємо, що раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила “червоний” рівень епідемічної небезпеки в Чернівецькій області з 1 лютого.

Віктор Ляшко заявив, що у Чернівецькій області упродовж трьох днів фіксують високий рівень госпіталізації на 100 тис. населення – від 78 до 82 госпіталізації, коли зазначена урядом норма становить менш, ніж 60.

Загалом Україна з 24 лютого повернулася до адаптивного карантину, який має чотири рівні епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” і “червоний”. До “червоної” зони з 26 лютого віднесли Івано-Франківську область.