До 1-го вересня на Львівщині закриють 20 навчальних закладів

0
491

Шкіл на Львівщині до початку нового навчального року стане дещо менше. Зокрема, у громадах області планують закрити 18 навчальних закладів – 12 шкіл та 6 філій.

Про це повідомила начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти Львівської ОВА Ірина Сислюк.

Загалом цей навчальний рік завершили 1 130 навчальних закладів, але відкриються не всі.

За словами Ірини Сислюк, станом на початок серпня відомо про закриття та оптимізацію таких навчальних закладів у громадах Львівщини:

Школи:

  • Школа І ступеня у с. Княжпіль, що у Добромильській територіальній громаді
  • Школа І ступеня у с. Любша, що у Журавненській територіальній громаді
  • Школа І ступеня у с. Рудківці, що у Ходорівській територіальній громаді
  • Школа І ступеня у с. Радохинці, що у Шегинівській територіальній громаді.

Філії:

  • Угільнянська філія Великодідушицької опорної школи І-ІІІ ступенів у Стрийській територіальній громаді
  • Барилівська початкова школа філія Миколаївського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лопатинської селищної ради
  • Липниківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів опорної Мостиської школи №1 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради
  • Підлісецький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів опорної Мостиської школи № 2 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради.

Що стосується решти, то офіційного підтвердження ще не має. За словами Ірини Сислюк, про них стане відомо після сесій у місцевих громадах.

Як зазначив під час відеопроєкту «Тема Тижня» директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска, не розпочнуть новий навчальний рік переважно початкові школи, де нема учнів або їхня кількість менша, ніж 25.

«На школи, де мала кількість учнів, не виділяють освітні субвенції з державного бюджету. Їх хіба може утримувати громада. Більшість з них не мають своїх коштів і не можуть фінансувати школи, тому змушені закривати або приєднувати до інших», – додав він.