Депутати Львівської облради звернулися до Міністра захисту довкілля з приводу зловживань директора НПП «Північне Поділля»

0
513

19 листопада депутати Львівської обласної ради на ХХХ позачерговій сесії сьомого скликання прийняли звернення до Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського щодо неправомірних дій керівництва Національного природного парку «Північне Поділля».

Зокрема у документі зазначено, що депутати обурені ситуацією, яка склалася в трудовому колективі цієї природоохоронної установи. Посилаючись на звернення працівників та профспілкового комітету НПП «Північне Поділля», у депутатському зверненні наголошено, що директор парку Кийко А.О. вчиняє неправомірні дії, які загрожують стабільній роботі установи.

«Так, упродовж 2019-2020 років на підприємстві виникла низка проблем і непорозумінь через перешкоджання Кийком А.О. законній діяльності первинної профспілкової організації НПП «Північне Поділля», перепони в підписанні колективного договору; упереджене ставлення директора до виплати премій окремим працівникам, виплат та надбавок; неефективне використання бюджетних коштів, виділених на утримання установи; незаконне переслідування та притягнення окремих працівників до дисциплінарної відповідальності та інше.

Працівники трудового колективу зазначають, що директор вводить нові положення про структурні підрозділи установи та посадові інструкції працівників, розроблені з порушенням норм чинного законодавства без погодження з юрисконсультом, надає незаконні попередження про зміну істотних умов праці, які фактично не змінилися. Відтак, з 3 січня 2021 року низка працівників, які не погодяться зі зміною істотних умов праці, будуть звільнені.

Ми, депутати Львівської обласної ради, просимо Вас, шановний пане міністре, дати відповідні доручення розібратися в ситуації, що склалася в трудовому колективі НПП «Північне Поділля», у разі потреби скерувати фахівців міністерства для ретельного вивчення обставин конфлікту та вжити відповідних заходів реагування», – йдеться у Зверненні депутатів Львівської облради.

За інформацією первинної профспілкової організації НПП «Північне Поділля», директор Кийко А.О. за останні місяці оголосив догани тим працівникам парку, які не згідні із його, образно кажучи, «дилетантськими» методами керівництва. Зокрема догани отримали керівники основних підрозділів установи і, навіть, авторитетний науковець, праці якого опубліковані у низці вітчизняних та міжнародних наукових виданнях. Проте, заступник директора, який Іменем України визнаний корупціонером за порушення чинного антикорупційного законодавства в минулому році, й до тепер не поніс жодного дисциплінарного покарання.

«Такою є помста Кийка А.О. тим працівникам, які не згідні з його антигуманними методами керування установою. Майже усі працівники, які отримали дисциплінарні стягнення від Кийка, сьогодні їх оскаржують у судах», – наголосив голова профспілкового комітету НПП «Північне Поділля» Сергій Тимкевич.

Михайло Шишка, журналіст