День Соборності у Львові: програма заходів

0
1196

Сьогодні, 22 січня, у День Соборності, на Львівщині відзначатимуть сторіччя Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Відтак, на площі Ринок відкрилася виставка про ключові віхи Злуки та ряд урочистих  урочистих заходів:

Молитва за Україну у всіх храмах області – протягом дня у всіх храмах області

11:00 Покладання квітів та запалення лампадок на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Екуменічна панахида.

11:20 Покладання квітів до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії на Личаківському кладовищі.

11:25 Запалення лампадок до могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, коменданта Січових Стрільців М. Галущинського, керівника і засновника “ПЛАСТу” О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького.

11:30 Запалення лампадок до могили учасника АТО В. Гурняка.

11:40 Покладання кошика з квітами та лампадок до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича.

11:45 Покладання лампадок до могил воїнів АТО на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища. Екуменічна панахида.

13:00 Відкриття меморіальної дошки, присвяченої 100-річчю формування першого Львівського піхотного полку імені князя Лева на будівлі ПВК “Захід”.

17:00 Проведення мистецького дійства “100-річчя Соборності”, громадського віча та акції “Живий стяг Соборності” на площі перед пам’ятником Т.Шевченку.

18:00 Урочиста академія з нагоди Дня Соборності України у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

18.00 На площі Ринок відбудеться захід, на якому зачитають Акт Злуки з відеосупроводом, пролунають стрілецькі пісні у виконанні Львівського муніципального хору “Гомін”. Завершить концертну програму виступ учнів школи мистецтв № 5 м. Львова.

Також у міських бібліотеках відбуватимуть заходи з нагоди 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

А у навчальних закладах Львова відбудеться символічний “живий ланцюг” та буде проведено онлайн-захід “Ланцюг єднання живого слова”. Зокрема, о 12.00 у всіх закладах освіти відбудеться символічний “живий ланцюг”, учасниками якого будуть педагогічні колективи та учнівська молодь. Для проведення такого заходу можливі локації: приміщення або територія закладів освіти.