Дефіцит солі в Україні: чому ціни космічні, а продукту немає (ФОТО)

0
2222

В Україні вже кілька днів фіксують дефіцит солі. Знайти цей продукт на полицях магазинів – не просто.

Про це повідомляє tsn.ua.

Водночас, коли в магазині є сіль, то ціна на неї кардинально відрізняється від старої.

90% солі в Україні видобувало Державне підприємство “Артемсіль” у місті Соледар Донецької області. Через активні бойові дії та постійні обстріли виробник ще місяць тому припинив свою роботу.

Підприємство не працює до невизначеного часу, згідно з наказом. Постійно тривають обстріли, частково зруйнована адмінбудівля, були влучання в рудники. Більшість мешканців Соледара – співробітники підприємства “Артемсіль” – евакуюються,
– розповів керівник пресслужби “Артемсіль” Володимир Низиєнко.

Тобто допоки в регіоні не стане безпечно – сіль там не видобуватимуть.

Зауважимо, за рік підприємство видобуває 2 мільйони тонн солі. Її продають не лише в Україні, а й відправляють на експорт у 15 країн світу. Серед них є Польща, Молдова, Азербайджан, Румунія, Грузія, Німеччина та інші. Тобто дефіцит може бути не лише в Україні.

В “Артемсолі” кажуть, що після закінчення бойових дій виробництво можна оперативно відновити. Поклади солі розташовані глибоко під землею, тому не мали б постраждати. Звісно, якщо російські окупанти не вирішать спеціально їх знищити.

Українці бідкаються, що знайти сіль у магазинах – справжній квест. Через ажіотаж деякі продавці навіть вивішують на дверях таблички про те, що солі у продажу немає.