Cупрун розповіла, які медпослуги будуть безкоштовними у 2020 році

0
601

У одному зі своїх інтерв’ю Уляна Супрун, яка обіймає посаду в.о. Міністра охорони здоров’я, розповіла які медичні послуги будуть безкоштовними для усіх українців у 2020 році.

Про це Уляна Супрун розмовляла з журналістом у інтерв’ю  для “НВ.Україна”.

Мова йшла, зокрема, про те, що НСЗУ оплачуватиме гарантований пакет медичних послуг. А саме екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна.

“Незалежно від того, чи є у пацієнта декларація. Якщо трапляється екстрений випадок, приїжджає швидка, пацієнт отримує допомогу”, – каже в.о. міністра охорони здоров’я.

Однак зауважила, що поліклініки, які стануть комунальними некомерційними підприємствами, отримують легальне право надавати платні послуги, які не будуть покриватися НСЗУ. Як повідомляється, це насамперед немедичні послуги (поліпшені умови перебування в лікарні, довідки, масажі, бальнеологія).

Також зазначається, що українці будуть оплачувати медичні послуги, які вони отримують без направлення лікаря.

До переліку платних послуг входить і стоматологія (крім дитячої та екстреної), щеплення поза національним календарним планом щеплень, а також планова діагностика, амбулаторне або стаціонарне лікування без направлення лікаря.

Нагадаймо, до кінця року місцева влада і лікарні повинні автономізувати установи, закупити комп’ютери, вибрати медичну систему і підключитися до системи eHealth.