Чудотворну ікону Зарваницької Богоматері привезли на Львівщину

0
4108
Фото ілюстративне

Учора, 1 травня, до Пустомит прибула велична чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері. Вона перебуватиме у Храмі Успення Пресвятої Богородиці 10 днів.

Про це йдеться на сайті Пустомитівської міської ради.

У храмі, перед чудотворною іконою відправили Святу Літургію, Молебень до Богородиці та Дев’ятницю. Все це супроводжував святковим співом семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері перебуватиме у храмі Успення Пресвятої Богородиці 10 днів. Двері храму будуть відкриті з 09.00 до 21.00. Ікона Божої Матері Зарваницької — святиня Зарваниці, датується серединою XVII ст. За легендою, існував ще образ XIII ст. Відома в Україні та за її межами.

За переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богородицю, щоб взяла його під свою опіку. Умиротворений молитвою, заснув. У сні йому з’явилися Пречиста Діва Марія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона, посміхнувшись, доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, котра світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону; опісля тут звели церкву з монастирем.

Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих. Нині на чудотворному місці — духовний центр із собором Зарваницької Матері Божої.

Під час офіційного візиту в Україну в червні 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ помолився перед іконою в церкві святого Миколая на Аскольдовій могилі у Києві, куди святиню привезли з нагоди урочистості. Ще одну копію Божої Матері Зарваницької відтворив у Філадельфії (США) живописець Петро Андрусів; 1973 р. її освятив митрополит Йосиф Сліпий.