Чому впав долар: офіційно названі головні причини зміцнення гривні

1
1518

У Національному банку України відзначили, що гривня зміцнюється на тлі здешевлення імпорту за сприятливих умов для експорту.

Українська гривня зміцнюється на тлі здешевлення імпорту нафти і газу за водночас сприятливих умов для експорту з нашої країни.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України з посиланням на інтерв’ю керівника проектів і програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емала Бахтарі.

«Нині на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Імпортні товари, зокрема, нафта і газ, які купує Україна, подешевшали. А для експорту, який ми продаємо, дуже гарні умови. Цього року рекордний урожай. Також у металургів дуже гарні обсяги валютної виручки», – йдеться в повідомленні.

Крім того, в НБУ відзначили щорічне зростання ІТ-галузі та збільшення кількості українських компаній, які отримують замовлення від закордонного бізнесу і, відповідно, валютну виручку.

Також в НБУ нагадали про новий чинник, який підтримує курс цього року, – значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів. «Фіксований курс – як цукерка, ціна якої насправді дуже висока. Він призводить до втрат, криз і створює ілюзію стабільності. Здорова ситуація – це плаваючий курс, який адекватно реагує на те, що відбувається на ринку», – наголошується в повідомленні.