Чому в Україні високий рівень смертності від коронавірусу? Пояснення від епідеміолога

0
623

В Україні більшість хворих на COVID-19, яких госпіталізують, потребує інтенсивної терапії. Зокрема через її відсутність в нашій країні високий показник смертності від коронавірусу. 

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів лікар-епідеміолог Андрій Александрін, пише “Цинічний Львів”.

“У нас велика госпіталізація важких форм коронавірусу, це запущені випадки. Люди звертаються тоді, коли їм насправді зле”, – пояснив він.

За словами лікаря, той факт, що в половині з усіх виявлених випадків коронавірусу хворих госпіталізують, свідчить про те, що в країні не працює система виявлення: “У нас ніхто не працює з контактними, у нас немає системи епіднагляду”.

“Наша система охорони здоров’я працює дуже пасивно, тоді як у розвинених країнах ця система працює активно і навіть агресивно: вони самостійно шукають нові випадки, вони працюють із контактними, вони тестують усіх. А в нас цим ніхто не займається”, – підкреслив Александрін.

Він додав, що в Україні фактично немає достовірних даних щодо захворюваності.

“На сьогодні всі статистичні дані в ручному управлінні, вони малюють такі цифри, як вони хочуть. Реальної картини ми не маємо, ми не розуміємо, скільки у нас реально хворих, скільки з них потребують госпіталізації”, – констатував лікар.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, у Львові різко зросла кількість хворих на коронавірус.