Через теплу зиму в Україні активізувалися кліщі: як вберегтися від зараження хворобами після їхнього укус

0
812

Цьогоріч в Україні через теплу зиму активізувалися кліщі. Ще з середини весни українці частіше скаржаться на укуси цих комах. Та головною проблемою є не сам факт укусу, а те, що кліщі є переносниками збудників значної кількості небезпечних хвороб.

Про це повідомляє Знай.ua, передає “Цинічний Львів”.

Так кліщі бувають носіями рідкісного на наших теренах енцефаліту і куди більш поширеного бореліозу, також відомого як хвороба Лайма.

Міністерства охорони здоров’я України дало план дій при укусі кліща, який дозволить зменшити ризики зараження.

  1. Якщо ви се ж помітили на тілі кліща, слід негайно звернутися за лікарняною допомогою, а якщо такої можливості нема – треба видалити комаху самостійно.
  2. Під час видалення головне – дістати кліща зі шкіри цілком, разом з головою. Для цього ви можете використовувати нитку, пінцет або ж спеціальне пристосування у вигляді гачка. В процесі акуратно прокручуйте тільце, а не висмикуйте його за раз.
  3. “Видаленого кліща необхідно помістити у флакон, пробірку, іншу чисту посудину, покласти туди ж маленький шматочок травини та щільно закрити кришку. За направленням лікаря-інфекціоніста у лабораторній мережі здійснюють дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу”, – стверджують у МОЗ.
  4. Окрім цього, слід уважно слідкувати за місцем укусу протягом двох-трьох тижнів, спостерігаючи за всіма можливими симптомами, особливо почервонінням. Також слід щоденно міряти температуру.