Через магазин «Близенько» у Львові може обвалитися будинок: люди бояться повторення дрогобицької трагедії (ФОТО)

0
1054

Незаконний, самовільний демонтаж внутрішніх стін у супермаркеті «Близенько» загрожує обвалу цілого будинку по вул. Федьковича, 38. Власники крамниці зробили перепланування без жодних дозвільних документів.

Про це на своїй сторінці у фейсбук і з проханням про допомогу в інформаційному висвітленні даної проблеми “Цинічному Львову” написала місцева мешканка.

Мешканці, стурбовані тим, що не лише можуть залишитися без даху над головою, а й ризикують щодня своїм життям, поки магазин продовжує працювати.

“Усе почалося наприкінці 2020 року, коли у наш будинок по вул. Федьковича, 38 на перший поверх «заїхав» магазин «Близенько». Проблема в тому, що з метою збільшення площі продуктової крамниці власником здійснено реконструкцію приміщення першого поверху – демонтовані внутрішні стіни. Через це, зокрема, у моїй квартирі, над крамницею, по стінах пішли тріщини, які чи не щодня збільшуються. На сьогодні є 6 великих тріщин”,- повідомила пані Наталія.

May be an image of у приміщенні

Немає опису світлини.

Прохання жителів будинку показати затверджену проектно-кошторисну документацію керівництво закладу проігнорувало та на контакт не йде!

“Розуміючи, що отримати захист нам, жителям будинку, немає від кого, а сидіти і чекати обвалу ми не хочемо, то звернулися по допомогу до юристів. Разом з ними почали самостійно звертатися у різноманітні органи та установи з метою відшукати бодай якусь інформацію про дозвіл на таке перепланування. І отримали шокуючі відповіді на свої запитання.

Немає опису світлини.

Так, згідно матеріалів інвентаризації будинку по вул. Федьковича, 38, в приміщенні супермаркету наявні стінові перегородки. А з відповіді інспекції ДАБК у м. Львові вбачається, що дозвільні документи для проведення будівельних робіт по демонтажу стін відсутні. Ба-більше, Управління архітектури та урбаністики ЛМР повідомило, що містобудівні умови та обмеження на перепланування чи реконструкцію першого поверху по вул. Федьковича, 38 також не надавалися тобто, власник продуктового магазину самовільно здійснив перепланування, піддавши смертельному ризику життя усіх мешканців будинку!”, – йдеться у дописі львів’янки Наталії Венгжин.

Немає опису світлини.

“Не дай Бог, щоб вся ця історія повторила трагічні події у Дрогобичі. Тоді будинок обвалився через руйнування середньої несучої стіни підвалу, через що загинуло восьмеро людей”, – зазначила небайдужа мешканка.
Немає опису світлини.
May be an image of у приміщенні